Powiat lubaczowski: Alarmy bombowe w ostatni dzień szkoły

fot. OSP Oleszycefot. OSP Oleszyce

Niestety, nie wszędzie zakończenie roku szkolnego przebiega spokojnie. W niektórych szkołach w powiecie lubaczowskim ogłoszono alarmy bombowe. W jednej placówce przeprowadzono ewakuację.

Po raz kolejny służby ratunkowe z powiatu lubaczowskiego zostały wezwane do szkół w powiecie lubaczowskim.

W piątkowy poranek 24 czerwca dyrektorzy szkół podstawowych w Lisich Jamach, Krowicy Samej, Baszni Dolnej, Oleszyc oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lubaczowie otrzymali mailowe informację, że w budynkach zostały podłożone ładunki wybuchowe. Na miejsce wezwano służby.

Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lubaczowie podjął decyzję o ewakuacji uczniów i poprosił policję o sprawdzenie czy w obiekcie znajduje się bomba. Natomiast dyrektorzy pozostałych szkół stwierdzili, że nie ma konieczności przeprowadzania ewakuacji i szukania ładunków wybuchów.

Niestety, były to tzw. kaskadowe fałszywe alarmy bombowe, czyli wiadomości o takiej samej treści trafiły do szeregu obiektów w całym kraju. Z reguły oznacza to, że ich wiarygodność jest bardzo niska.  Pamiętajmy też, że służby nigdy nie bagatelizują takich informacji. Co więcej, każdy alarm bombowy wiąże się z ogromnymi konsekwencjami. Momentalnie podrywane są niemal wszystkie służby. Trzeba sobie zdawać tez sprawę z tego, że takie fałszywe alarmy, w szczególności w dzisiejszych czasach mogą doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń.

Źródło: MAG, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane