Podejrzenie ulatniającego się gazu w stacji pogotowia ratunkowego. Strażacy w akcji

fot. OSP Narolfot. OSP Narol

W piątek (27.05) podczas pełnienia dyżuru ratownicy medyczni z podstacji pogotowia ratunkowego w Jędrzejówce usłyszeli dźwięk alarmowy czujki gazowej. Na miejsce natychmiast wezwali strażaków.

Jak informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Narolu, ratownicy podczas pełnienia dyżuru ratownicy medyczni usłyszeli dźwięk alarmowy czujki gazowej znajdującej się koło piecyka grzewczego. Następnie nie zwłocznie powiadomili o tym zdarzeniu straż pożarną oraz zakręcili zawór gazowy, otworzyli wszystkie okna w pomieszczeniach i opuścili budynek.

Po przybyciu na miejsce i zebraniu informacji od ratowników, działania podjęte przez strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i oczekiwaniu na strażaków z PSP Lubaczów. Strażacy z Narola sami nie mogli prowadzić działań ze względu na brak czujnika wielogazowego na stanie.

Po przybyciu strażaków z Lubaczowa sprawdzono pomieszczenia oraz okolice piecyka specjalnym czujnikiem, nie stwierdzając zagrożenia. Zalecono jednak aby odpowiednie służby tj. pogotowie gazowe jeszcze raz sprawdziło dokładnie działanie piecyka grzewczego ostatecznie wykluczając zagrożenie.

Źródło: OSP Narol

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

ZiomZiom
# ZiomZiom 2022-05-28 13:51
Wyjazd dwóch wozów bojowych do takiego zdarzenia hmm Jaki koszt? Może lepiej wyposażyć jednostkę OSP Narol w taki czujnik żeby w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane