Bułgar kupił prawo jazdy w internecie. Wpadł w Krowicy Samej

Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjne

32-letni obywatel Bułgarii został zatrzymany w Krowicy Samej za posiadanie fałszywego prawa jazdy. Okazało się, że mężczyzna "prawko" kupił w internecie.

W piątek przed godz. 21, policjanci z katowickiego oddziału prewencji, pełniący służbę przy punkcie recepcyjnym w Krowicy Samej, skontrolowali kierowcę samochodu marki Dodge, na czeskich numerach rejestracyjnych. Siedzący za kierownicą mężczyzna twierdził, że przyjechał odebrać uchodźców z Ukrainy. W trakcie legitymowania podał policjantom swoje polskie prawo jazdy. Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że prawo jazdy jest fałszywe.

32-letni obywatel Bułgarii został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Następnego dnia został przesłuchany. Wyjaśniał, że prawo jazdy kupił na jednym z portali społecznościowych.

Mężczyzna usłyszał zarzut posłużenia się fałszywym dokumentem. Przyznał się do winy. Grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane