Lubaczowska drogówka podsumowuje działania "Trzeźwy poranek". Ilu kierowców wpadło?

fot: KPP Lubaczówfot: KPP Lubaczów

Przez dwa dni lubaczowscy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas tego dwudniowego „Trzeźwego poranka”, na drogach naszego powiatu, funkcjonariusze skontrolowali ponad 800 kierujących. 

Mundurowi udaremnili dalszą jazdę dwóm kierowcom, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na „podwójnym gazie”. Dodatkowo jeden z nich miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany.

Wczoraj po godz. 6 w miejscowości Łukawiec policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę opla. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 47-letni mieszkaniec gminy Wielkie Oczy miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy i za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem.

Po godz. 8 na ulicy Wyszyńskiego w Lubaczowie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę citroena. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 29-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego, że miał on blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. To jednak nie było jedynym przewinieniem kierowcy. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami i dodatkowo jest poszukiwany. Również i ten kierowca będzie odpowiadał przed sądem.

Celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Z ponad 800 skontrolowanych kierowców dwóch będzie odpowiadało za jazdę na „podwójnym gazie”. - informuje Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie

MAG, KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Agent
-4 # Agent 2022-02-15 20:38
Podsumowali akcje rypania ludzi z kasy, to ile ukradli ktos wie? Bo nic nie pisza ile zomowcy wyludzili od ludzi.
Taki tam
+11 # Taki tam 2022-02-15 21:05
Cytuję Agent:
Podsumowali akcje rypania ludzi z kasy, to ile ukradli ktos wie? Bo nic nie pisza ile zomowcy wyludzili od ludzi.

Jak ci nietrzeźwy kierowca zabije dziecko, rodzica czy brata, siostrę to zmienisz zdanie
agent
+4 # agent 2022-02-16 18:11
Chlopie ogarnij sie, wladza sluzbami okrada nas na kazdym kroku i to sa ich priorytety, bezpieczenstwo to przykrywka. A zomo ma mnie kontrolowac,tyl ko zgodnie z prawem, wczesniej niech przestana lamac prawo na masowa skale. Czekam az w Polsce nastanie era policji obywatelskiej ,praworzadnej.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane