Strażnicy graniczni z Lubaczowa ujawnili handlarza nielegalnych papierosów i alkoholu

fot. BiOSGfot. BiOSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Lubaczowa ujawnili na jarosławskim bazarze handlarza nielegalnych papierosów i alkoholu. W jego samochodzie i domowym magazynie znaleźli towar o wartości 19 tys. złotych.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (18 stycznia) w rejonie targowiska w Jarosławiu.

Funkcjonariusze SG placówki w Lubaczowie zauważyli mężczyznę, który po kryjomu sprzedawał papierosy i alkohol. Okazało się, że był to obywatel Polski - mieszkaniec Jarosławia. Towar przechowywał w zaparkowanym niedaleko aucie.

Mundurowi nabrali podejrzeń, że w mieszkaniu mężczyzna może posiadać więcej wyrobów akcyzowych. W trakcie przeszukania znaleziono magazyn towaru z przemytu. Łącznie ujawniono prawie 1300 paczek papierosów i 5 litów alkoholu bez znaków akcyzy, o łącznej wartości prawie 19 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa, do czego się przyznał.

Funkcjonariusze SG prowadzą dalsze postępowanie w sprawie.

Były to pierwsze nielegalne wyroby akcyzowe ujawnione w 2022 roku przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. W minionym 2021 roku zatrzymano tytoń oraz papierowy i alkohol o łącznej wartości prawie 14,4 mln złotych.

Źródło: BiOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

AEO
-1 # AEO 2022-01-20 19:00
Nie "oraz PAPIEROWY" tylko "oraz PAPIEROSY"!!!!
popus
+1 # popus 2022-01-22 21:24
chcial sobie dorobic...w oczach pisuarow to przestepca , ktory chce dorobic do biedy za rzadow PIS

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane