Informacje Lubaczów, powiat lubaczowski

Szokujące znalezisko! Amunicja i ludzkie szczątki w ziemi z drogi wojewódzkiej 865
Featured

Szokujące znalezisko! Amunicja i ludzkie szczątki w ziemi z drogi wojewódzkiej 865

fot. KPP Jarosławfot. KPP Jarosław

Policjanci z jarosławskiej komendy interweniowali w Zapałowie, gdzie podczas prac ziemnych odkryto amunicję z czasów II wojny światowej oraz fragmenty ludzkich szczątków. Na nietypowe znalezisko natrafił mężczyzna, który plantował ziemię przywiezioną na jego posesję.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 17.30. Zgłaszający zauważył przedmioty wśród ziemi i natychmiast poinformował o sprawie oficera dyżurnego jarosławskiej jednostki. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z posterunku w Wiązownicy, którzy zabezpieczyli teren. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne, które potwierdziło, że odnaleziona amunicja to 31 nabojów karabinowych kalibru 7,62 mm pochodzących z okresu II wojny światowej.

Oprócz skorodowanej amunicji ujawniono fragmenty kości ludzkich. Zostały one zabezpieczone na polecenie prokuratora i przekazane do prosektorium, gdzie zostaną poddane specjalistycznym badaniom. Jak ustalili policjanci, ziemia, w której znajdowały się niebezpieczne przedmioty i szczątki, pochodziła z terenu prowadzonego remontu drogi wojewódzkiej nr 865 w kierunku Jarosławia.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli amunicję oraz przesłuchali świadków. Sprawa będzie wyjaśniana pod nadzorem prokuratury.

fot. KPP Jarosław

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 0
Lokalny
co w tym szokującego i co to ma wspólnego z powiatem lubaczowskim?
5
inż. Śmigłło
Racja, to są dwa z trzech najważniejszych pytań w tej sprawie. Trzecie pytanie brzmi: co na obiad?
3
Stonoga
Czy powiadomiono rzeszowski IPN w związku ze znalezionymi kośćmi? Tam mogą leżeć i inni. Mogli to być polegli żołnierze lub partyzanci. Nawet ci z UPA.
0

10000 Pozostało znaków