46 nowych funkcjonariuszy rozpoczęło pracę w KAS [ZDJĘCIA]

fot. KASfot. KAS

W środę, 20 marca, w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, odbyło się ślubowanie 46 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, rozpoczynających służbę w strukturach podkarpackiej KAS. 

„Świadomy podejmowanych obowiązków funkcjonariusza Służby Celno- Skarbowej ślubuję wiernie służyć Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i obowiązującego porządku prawnego, rzetelnie wykonywać powierzone mi zadania oraz strzec dobrego imienia służby, honoru i godności funkcjonariusza, a także przestrzegać zasad etyki zawodowej" – ślubowali nowo przyjęci funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w Podkarpackim Urzędzie Celno-Skarbowym w Przemyślu.

Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego przyjął Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, nadkom. Krzysztof Basak.

Wśród ślubujących 46 funkcjonariuszy jest 20 kobiet i 26 mężczyzn. Trafią oni do służby m.in. w drogowych przejściach granicznych w Medyce, Korczowej, Budomierzu, Krościenku oraz kolejowym przejściu granicznym Przemyśl-Medyka.

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie pogratulował nowo przyjętym funkcjonariuszom pozytywnego zakończenia procesu rekrutacji. Jak podkreślił, dwuletni okres służby przygotowawczej to czas intensywnej nauki i praktycznego przygotowania do wykonywania obowiązków służbowych.

„Jest to trudna służba, ale jestem przekonany, że da Wam ogromną satysfakcję i poczucie dumy z bycia funkcjonariuszem. Złożenie roty ślubowania jest zobowiązaniem przede wszystkim wobec ojczyzny” – mówił dyrektor.

Gratulacje i życzenia nowym funkcjonariuszom złożył także Naczelnik Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, nadkom. Krzysztof Niewęgłowski, a błogosławieństwa udzielił kapelan podkarpackiej KAS, ks. mł. insp. Krzysztof Skałkowski.

W strukturach podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej pełni służbę ponad 1,3 tys. funkcjonariuszy. Od początku roku do Służby Celno-Skarbowej na Podkarpaciu wstąpiło blisko 80 funkcjonariuszy.

fot. KAS

Komentarze   

mizia
+1 # mizia 2024-03-20 18:05
kolejne garbusy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Czy im wiadomo?
+1 # Czy im wiadomo? 2024-03-21 17:18
Że za pół roku starsi koledzy będą ich namawiać do wendetty z rządem, włoskich strajków bo ci starsi stażem chcą takich samych praw jak inne służby mundurowe?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.