Skradziony we Włoszech Land Rover odnaleziony w Budomierzu

fot. BiOSGfot. BiOSG

Minionej doby funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściu granicznym w Budomierzu zatrzymali Land Rovera o wartości około 60 tys. złotych. Pojazd był skradziony na terenie Włoch.

W poniedziałek (15.05) funkcjonariusze SG na przejściu granicznym w Budomierzu zatrzymano land rovera o wartości około 60 tys. zł. Autem wyjeżdżał z kraju 31-letni obywatel Polski. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu mundurowi ustalili, że jego dane figurują w międzynarodowej bazie poszukiwawczej SIS.

- Jak się okazało, samochód został utracony we Włoszech i jest w zainteresowaniu tamtejszych służb. Pojazd został zatrzymany i razem z kierowcą przekazany policjantom, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. - informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

System Informacyjny Schengen to komputerowa baza danych, która pozwala na sprawdzenie, czy osoby lub przedmioty przekraczające granicę strefy Schengen, bądź już znajdujące się na jej terenie, nie są poszukiwane, niejawnie nadzorowane lub czy nie dotyczy ich zakaz wstępu.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 30 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość to ponad 2,7 mln zł.

Źródło: BiOSG

Komentarze   

Prawda
+2 # Prawda 2023-05-17 13:14
No cud. Po prostu cud.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.