Podkarpacka KAS ma nowych funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

fot. KASfot. KAS

W Podkarpackim Urzędzie Celno- Skarbowym w Przemyślu ślubowanie złożyło dziś 34 nowo przyjętych funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej. Część z nich trafi do służby na przejściu granicznym w Budomierzu.

Wśród ślubujących funkcjonariuszy jest 23 mężczyzn i 11 kobiet. Trafią oni do służby w jednostkach Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu: w Medyce, Korczowej, Budomierzu, Przemyślu, Rzeszowie, Jasionce a także Krośnie, Krościenku i Barwinku.

Nowo przyjęci funkcjonariusze mają za sobą wieloetapowy proces rekrutacji, na który składały się m.in.: test wiedzy, psychologiczny, sprawności fizycznej, test kompetencyjny czy rozmowa kwalifikacyjna. Nabór w którym uczestniczyli spotkał się z dużym zainteresowaniem. Na ogłoszenie, które dotyczyło 50 wolnych stanowisk służbowych wpłynęło ponad 900 ofert. Dzięki staraniom Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, liczba wolnych etatów zwiększyła się do 170. W niedługim czasie służbę rozpoczną kolejne osoby, które pozytywnie zakończyły proces rekrutacji.

W strukturach podkarpackiej KAS pełni służbę blisko 1,2 tys. funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

- Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej realizują zadania z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów. Wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń. Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami. Funkcjonariusze kontrolują ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw. - informuje Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie st.asp. Edyta Chabowska

Zdjęcia: KAS

Źródło: KAS

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.