Policyjna akcja "Trzeźwa gmina". 48-letni rowerzysta miał ponad 3 promile alkoholu

fot. zlubaczowa.plfot. zlubaczowa.pl

Przez ostatnie dwa dni lubaczowscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwa gmina”. Funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców, którzy wsiedli za kierownicę swoich pojazdów pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Udaremnili dalszą jazdę rowerzyście, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Przez dwa dni, w środę i czwartek, lubaczowscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwa gmina”. Miały one na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie dwóch gmin naszego powiatu. Podczas działań ujawnili 3 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Jedna z kierujących odpowie za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości i dwóch kierowców za wykroczenie jazdy w stanie po użyciu.

W środę tuż po godz. 6, mundurowi zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Mercedes. Za kierownicą siedział 44-letni mieszkaniec Oleszyc. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem za wykroczenie jazdy w stanie po użyciu alkoholu.

Również w środę przed godz. 12, policjanci zatrzymali do kontroli 67-letnia kierującą fiatem. Kobieta miała w organizmie ponad promil alkoholu. Mieszkanka gminy Stary Dzików straciła swoje prawo jazdy i będzie odpowiadała przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

W czwartek przed godz. 7, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę peugeota. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 60-letni mieszkaniec gminy Cieszanów miał w organizmie blisko 0,3 promila alkoholu. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem za jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 48-letni mieszkaniec gminy Oleszyce, który jadąc rowerem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Źródło: KPP Lubaczów

Komentarze   

antywoźny
+6 # antywoźny 2022-12-30 14:57
Oleszyce rządzą!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.