Budomierz: 42-latek z Ukrainy próbował wywieźć kradzioną koparkę

fot. BiOSGfot. BiOSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia wnikliwie weryfikują legalność pochodzenia pojazdów przekraczających polsko-ukraińską granicę. Od początku roku zatrzymali już blisko 130 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Tym razem w przejściu granicznym w Budomierzu „wpadła” koparko-ładowarka.

22 listopada mundurowi SG z przejścia granicznego w Budomierzu sprawdzali maszynę budowlaną przewożoną na ciężarówce. W trakcie szczegółowej kontroli koparko-ładowarki marki Caterpillar funkcjonariusze SG ujawnili ingerencję w pole numerowe VIN oraz brak tabliczki znamionowej. Pojazd próbował wywieźć z Polski 42-letni obywatel Ukrainy.

Maszynę o szacunkowej wartości 90 tys. zł zatrzymano, a dalsze czynności przeprowadzą policjanci z Lubaczowa. Pojazd zostanie poddany szczegółowej ekspertyzie w celu ustalenia rzeczywistych danych oraz właściciela.

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili już blisko 130 różnego typu pojazdów o szacunkowej wartości 8,7 mln zł. Wczorajsze zdarzenie to pierwszy w tym roku przypadek zatrzymania maszyny budowlanej. W 2022 r. mundurowi z SG ujawniali również samochody osobowe, cysterny, motocykle, naczepy oraz przyczepy campingowe pochodzące z przestępstwa.

fot. BiOSGfot. BiOSG

fot. BiOSGfot. BiOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane