Minister Zdrowia: „Czekają nas trudne tygodnie”

W ostatnim czasie wzrost dziennej liczby zachorowań w ujęciu tygodniowym wynosi ok 25 proc. Średnia tygodniowa osiągnęła 16 tys. Czekają nas trudne tygodnie - napisał w niedzielę na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 17 259 nowych zakażeń koronawirusem a 110 chorych zmarło. Od 4 marca 2020 r., gdy wykryto pierwszy przypadek COVID-19 w Polsce, potwierdzono go u 1 906 632 osób, z których 47 178 zmarło.

Szef resortu zdrowia we wpisie na Twitterze zwrócił uwagę na notowane ostatnio wzrosty zakażeń. "W ostatnim czasie wzrost dziennej liczby zachorowań wynosi ok 25 proc. (w ujęciu tygodniowym). Średnia tygodniowa osiągnęła 16 tys. Czekają nas trudne tygodnie. Pilnujmy się!" - napisał Niedzielski.

Przez wzrost zachorowań na Covid-19 rząd zdecydował, że od poniedziałku obowiązują nowe obostrzenia sanitarne w woj. mazowieckim i lubuskim. Zgodnie z nimi zamknięte są m.in. hotele, sauny, solaria, salony odchudzające, kasyna, a także większość sklepów w galeriach handlowych.

Te same ograniczenia obowiązują od soboty, 13 marca na Pomorzu, a na Warmii i Mazurach od 27 lutego.

Źródło: PAP

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

AntyPiS
+8 # AntyPiS 2021-03-14 22:29
A nie mówiłem, że z prędkością światła mamy to co PiS mówi i pisze a sprawy lokalne czekają 2 dni na podanie. Na stronie z jakieś dwie godziny w prime time medialnym został wrzucony tweet ministra Niedzielskiego po jakichś 7 godzinach od jego wrzucenia na Twittera :D I to w weekend i nie musiało czekać 2 dni na poinformowanie poprzez artykuł naszej lokalnej społeczności. Ale fajna ta wasza selekcja informacji i uznawanie co jest ważniejsze, że tweet polityka PiS-u jest ważniejszy niż informacja o zepsutym przejeździe, który jest niebezpieczny dla mieszkańców powiatu i niestety nieuważnych kierowców.
Ciekawy
+11 # Ciekawy 2021-03-15 06:50
A niech pan powie? A te tygodnie co były a w zasadzie cały rok był łatwy dla wielu branż? Będziecie udawać, że jest coraz ciężej aby na święta znów wszystko zamknąć, a zaraz po świętach zaraza ustąpi.
Stryj
+2 # Stryj 2021-03-15 20:48
A to ciekawe kolega ze skierowaniem czekał 24 na test. Drugie 24 na wynik.
wolak
+3 # wolak 2021-03-16 15:08
Drodzy wyborcy - chcieliście to macie. Nie narzekajcie teraz, że wam źle.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane