W piątek rozpocznie się rejestracja na szczepienia dla osób po 80. roku życia

Seniorzy po 80. roku życia będą mogli od piątku zarejestrować się na szczepienia, a tydzień później taką możliwość będą miały również osoby, które ukończyły 70 lat. Szczepienia dla tej grupy rozpoczną się 25 stycznia w 5994 punktach w całej Polsce - poinformował w środę szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk podkreślił na konferencji prasowej, że w tym tygodniu Polska wejdzie w kluczowy etap szczepień - od 15 stycznia na szczepienia będą mogli rejestrować się seniorzy powyżej 80. roku życia, a od 22 stycznia - osoby powyżej 70. roku życia.

Rejestracja będzie możliwa poprzez trzy kanały: infolinię 989, internet oraz w punkcie szczepień. Będzie można zarejestrować się na konkretny termin szczepienia w konkretnym punkcie (nie trzeba szczepić się w miejscowości, gdzie jesteśmy zameldowani - można wybrać dowolny punkt).

Dzień przed ustalonym terminem szczepienia osoba zarejestrowana otrzyma SMS z potwierdzeniem umówionej wizyty. Taki SMS z przypomnieniem przyjdzie także przed drugim terminem szczepienia. Odpowiadając na jedno z pytań, Dworczyk poinformował, że status osoby zaszczepionej będzie przysługiwał po przyjęciu drugiej dawki szczepionki.

Również 15 stycznia zostanie uruchomiony formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia, który będzie umieszczony na stronie www.gov.pl/szczepimysie.

Szef KRPM wyjaśnił, że zróżnicowanie terminów rejestracji dla seniorów zarekomendowali eksperci z Rady Medycznej działającej przy premierze Mateuszu Morawieckim. "Profesorowie zwrócili uwagę, że seniorzy powyżej 80. roku życia są grupą najbardziej zagrożoną ciężkim przebiegiem COVID-19" - powiedział Dworczyk. Z tego powodu postanowiono dać tej grupie osób dodatkowy tydzień, by mogły zarejestrować się na jak najwcześniejsze terminy i wybrać sobie dogodne miejsce szczepień.

Dworczyk poinformował, że szczepienia osób, które ukończyły 70 lat, rozpoczną się 25 stycznia w 5994 punktach. Powiedział, że ta grupa liczy łącznie 4,6 mln osób, w tym 1,75 mln to osoby po 80. roku życia, a 2,8 mln to seniorzy w wieku 70-79 lat.

Nie wszyscy seniorzy będą jednak mogli zaszczepić się od razu. "Z grupy liczącej ponad 4,5 mln osób będziemy mieli szczepionki do końca marca dla 2,3 miliona osób" - poinformował szef KPRM.

Jak dodał, "pozostałe z tych 3 milionów osób do zaszczepienia (które mają być zaszczepione do końca marca), to osoby z grupy zero, czyli około 700 tysiąca osób". "Krótko mówiąc personel pracujący w podmiotach prowadzących działalność leczniczą, czyli te osoby, które są na pierwszej linii frontu" - powiedział Dworczyk.

Dodał, że punkty szczepień są rozłożone równomiernie w całej Polsce. Wykaz takich miejsc jest dostępny na stronie internetowej: gov.pl/szczepimysie (uruchamiane będą jeszcze kolejne punkty).

Szef KPRM przekazał ponadto, że "dzięki wielkiemu zaangażowaniu szpitali, POZ-ów, personelu medycznego i niemedycznego zdolności operacyjne, które posiadamy, to 3,7 miliona szczepień miesięcznie". Zastrzegł jednak, iż ograniczone dostawy szczepionek powodują, że zdolności te nie są jeszcze wykorzystane - obecnie, według Dworczyka, jest to średnio 1 mln szczepień miesięcznie.

"Wierzymy natomiast, że te szczepionki będą docierały coraz szerszym strumieniem do Polski i do innych krajów UE i wtedy będziemy uruchamiać te oczekujące na szczepionki moce i będziemy przyspieszali szczepienie. Zgodnie z dzisiejszymi deklaracjami producentów, to nastąpi prawdopodobnie na początku II kwartału" - zaznaczył szef KPRM.

Zapowiedział, że rząd będzie na bieżąco informował jak przebiegają szczepienia, także o ewentualnych modyfikacjach harmonogramu tych zabiegów. "Może się zdarzyć, że zostanie zarejestrowana szczepionka kolejnej firmy. Wtedy, jeżeli będziemy mogli liczyć na dodatkowe szczepionki przyjeżdżające do Polski, będziemy oczywiście zwiększać liczbę osób szczepionych tygodniowo" - wyjaśnił Dworczyk.

Podczas konferencji szef KPRM zaprezentował harmonogram dostaw szczepionki i harmonogram szczepień na I kwartał tego roku.

"Z tego harmonogramu wynika, że do Polski w I kwartale dotrze powyżej 6 mln dawek szczepionki dwóch producentów: firm Pfizer i Moderna, dzięki czemu, do końca kwartału będziemy mogli zaszczepić około 3 mln osób. (...) Na podstawie tego harmonogramu wystawiamy centralny kalendarz, w którym będą zarejestrowane wszystkie 6 tys. punktów szczepień. Każdy z tych punktów będzie miał wystawiony +slot+, czyli miejsca zaznaczone w tygodniu, w których można się zapisać konkretnego dnia i o konkretnej godzinie" - powiedział.

"Jeżeli tygodniowo możemy przekazać 180 tys. szczepionek do wszystkich punktów na terenie całej Polski na pierwsze szczepienie (...) to tygodniowo każdy punkt będzie mógł dostać 30 szczepionek" - poinformował.

Szef KPRM powiedział, że do środy do godz. 15 zaszczepiono prawie 338 tys. Polaków. Do punktów szczepień dostarczono ponad 483 tys. dawek, z których 818 zostało zutylizowanych. U 50 osób wystąpiły niepożądane odczyny poszczepienne. "Na tle Europy wygląda to w ten sposób, że Polska jest czwartym krajem, jeśli chodzi o liczbę wykonanych szczepień" - powiedział.

Dworczyk odpowiedział na pojawiające się w opinii publicznej pytanie, dlaczego w niektórych krajach jest więcej osób zaszczepionych, a przecież wszystkie kraje w ramach UE otrzymują proporcjonalnie szczepionki.

"Kraje w ramach Unii Europejskiej przyjęły dwa różne modele funkcjonowania i działania, jeżeli chodzi o szczepienie" - mówił. "Pierwszy model i między innymi wśród tych krajów są Włochy, polega na tym, że wszystkie szczepionki, które przyjeżdżają do Włoch, są przekazywane do punktów szczepień, a pacjenci są szczepieni - to powoduje duży przyrost osób po pierwszym szczepieniu, ale w konsekwencji, wszystko na to wskazuje, że po trzech tygodniach te szczepionki, które będą przyjeżdżały do Włoch w znakomitej większości będą trafiały na drugie szczepienie, a tych pacjentów pierwszy raz szczepionych będzie o wiele mniej" - wyjaśniał.

Dworczyk podkreślał, że Polska przyjęła inne rozwiązanie. "Takie jak duża część krajów Unii Europejskich" - zaznaczył. "Każdą dostawę szczepionek dzielimy na dwie części: połowa zostaje w magazynie ARM, w mroźniach i czeka na to, aż będzie potrzeba wykorzystać tę połowę na drugą szczepionkę; pierwsza część natomiast - trafia do punktów szczepień" - powiedział.

Jak dodał, przyjęto "ten model dbając o bezpieczeństwa pacjenta, chcąc mieć gwarancję, że niezależnie od potencjalnych problemów logistycznych czy wszelkich innych producenta, my zapewniamy zaszczepionemu po raz pierwszy pacjentowi drugą dawkę". "Można powiedzieć, że ten nasz model jest podobny nieco do biegu długodystansowego, gdzie tempem nieco wolniejszym niż sprinter, ale za to cały czas, konsekwentnie przesuwamy się w równym tempie naprzód" - powiedział.

Szef KPRM podkreślił, że rządowi zależy, "aby proces szczepień nie tylko był realizowany ponad wszelkimi podziałami, ale również żeby był transparentny i jasny dla każdego obywatela". Dlatego - jak poinformował - od 15 stycznia na stronie www.gov.pl/szczepimysie uruchomiony zostanie system informacyjny na temat procesu szczepień. Do systemu można też będzie dostać się ze stron Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, które będzie go obsługiwać.

"Będziemy tam mogli zweryfikować informacje do poziomu powiatu. Będziemy mogli dowiedzieć się o liczbie osób zaszczepionych danego dnia w danym powiecie, będą to też informacje o wieku, płci, czy liczbie niepożądanych odczynów poszczepiennych" - powiedział Dworczyk. Zapewnił też, że "wraz z upływem czasu" serwis będzie rozbudowywany.

Źródło: PAP

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Polak 2010&1/2
+25 # Polak 2010&1/2 2021-01-13 20:35
Trzech synów byłej wicepremier Jadwigi Emilewicz wzięło udział w zgrupowaniu narciarskim jak zawodowi sportowcy, choć nie mieli licencji, które do tego uprawniają Inni w kraju tracą majątki, inni też mają dzieci i muszą siedzieć w domu. Nawet przeciętnie zdolny prokurator z łatwością udowodnił by temu pajacowi co dopisał dzieciaki do listy sportowców poświadczenie nieprawdy, no ale żaden prokurator nic nie zrobi bo ona jest z pisu. Teraz widać kto jest panem a kto hołotą
Polak2010@
+23 # Polak2010@ 2021-01-13 20:54
Jak to pisze ten prawdziwy „ polak2010” yelyta tyle że tym razem pisowska. Naród zamknięty a oni na stokach, cmentarzach itp.
Coś on zamilkł, temat mu nie odpowiada.
Olo
+23 # Olo 2021-01-13 21:09
Już się niedobrze robi od tego ich bełkotu. Codziennie inny program , najlepiej narodowy, konferencja i obiecanki z których nic nie wynika. Według ich wcześniejszych pomysłów miał być podział na strefy zależnie od liczby zakażeń. Liczba spadła stref brak. Następny pomysł ,masowe testy m.in na Podkarpaciu , parę dni gadania i co i g...o. Teraz codziennie pomysły na szczepienie. Normalnie ręce opadają. Najlepiej wychodzi im zorganizowanie nagonki na paru stretyczłych celebrytów.
Papież
+26 # Papież 2021-01-13 22:07
HAHAHAHAHA....

Kumpel podesłał:

"80 latkowie dostaną 15 stycznia e-skierowanie, wystarczy się zalogować na IKP przez profil zaufany np. za pomocą tokena w bankowości elektronicznej i już! Powodzenia."

i dalej:

"Oczami wyobraźni widzę babcię na wsi, która chwile po tym jak podkłada do pieca kaflowego, wyciąga laptopa, loguje się za pomocą tokena profilem zaufanym do IKP i drukuje e-skierowanie na drukarce sieciowej która stoi w ganku. Już tylko hulajnoga elektryczna i pędzi do przychodni".
polak2010
-24 # polak2010 2021-01-13 22:32
Proszę tylko uważać i nie rejestrować się u Jandy.
Ból większy niż twój
+23 # Ból większy niż twój 2021-01-13 22:48
Cytuję polak2010:
Proszę tylko uważać i nie rejestrować się u Jandy.

A u jednego z prominentnych działaczy PiS, którzy zaszczepili się poza kolejnością, wykorzystując do tego swoje pozycje i funkcje?
AntyPiS
+19 # AntyPiS 2021-01-14 00:02
Cytuję polak2010:
Proszę tylko uważać i nie rejestrować się u Jandy.


U Jandy byłoby szybciej niż w szczepieniach z PiS-u :D
Polak2010@
+18 # Polak2010@ 2021-01-14 07:26
Cytuję polak2010:
Proszę tylko uważać i nie rejestrować się u Jandy.

A może tak krótki komentarz do tematu wyjazdu rodziny Emilewicz na narty ????
Temat nie ten? Szkoda???
Refleksja
-13 # Refleksja 2021-01-14 08:48
ROZPORZADZENIE RM

Zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności polegającej na prowadzeniu:

dyskotek i klubów nocnych lub działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni, z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych;

basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness, z wyłączeniem podmiotów:

działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,

dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych.

Prowadzenie działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w PKD w dziale 93.0) polegającej na organizacji współzawodnictw a sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne:

wyłącznie w przypadku sportu zawodowego* lub zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskie j, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictw ie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy;

bez udziału publiczności.

Wskazani wyżej zawodnicy, trenerzy i członkowie sztabu szkoleniowego, mogą korzystać usług hotelarskich w czasie zgrupowań lub współzawodnictw a sportowego.
Refleksja
-17 # Refleksja 2021-01-14 08:53
podkreślam wyłączenia z obostrzeń dotyczą też: dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictw ie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.
Zanim zaczniecie komentować poczytajcie przepisy, zapiszcie się do odpowiedniego związku i droga wolna możecie szusować nie tylko po klawiaturze.
Refleksja
-16 # Refleksja 2021-01-14 08:53
podkreślam wyłączenia z obostrzeń dotyczą też: dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictw ie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.
Zanim zaczniecie komentować poczytajcie przepisy, zapiszcie się do odpowiedniego związku i droga wolna możecie szusować nie tylko po klawiaturze.
Polak2010@
+13 # Polak2010@ 2021-01-14 09:02
Cytuję Refleksja:
podkreślam wyłączenia z obostrzeń dotyczą też: dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.
Zanim zaczniecie komentować poczytajcie przepisy, zapiszcie się do odpowiedniego związku i droga wolna możecie szusować nie tylko po klawiaturze.

Jak wynika z informacji stacji, dzieci byłej wicepremier nie miały odpowiedniej licencji (Polskiego Związku Narciarskiego), by korzystać z jazdy - zostały one dopisane dopiero po pytaniach dziennikarzy.
Ty sobie poczytaj i się zastanów zanim napiszesz te brednie.
Refleksja
-12 # Refleksja 2021-01-14 09:39
w rozporządzeniu nie ma mowy o licencji.
Czytam tylko rozporządzenie nie opieram się na tym co mówili w TVN-nie. Gdzie tu widzisz brednie.
AntyPiS
+11 # AntyPiS 2021-01-14 10:35
Ale, żeby zawodowo uprawiać sport w klubie trzeba mieć badania sportowe zrobione i mieć kartę zawodnika. Piłkarza w B klasie nie wpuszczą legalnie na boisko bez zrobionych badań. Jak zostało wskazane mogą jeździć tylko zawodnicy klubów narciarskich. Dziwnym trafem nie było w bazie żadnego z synów Pani Emilewicz i dopiero pojawili się po pytaniach dziennikarzy. Ot tak o bez badań sportowych Oj ten PiS ma problem z jazdą na nartach. Najpierw Szumowski poleciał do Włoch w marcu zeszłego roku do Włoch gdzie szalała korona. Plotki mówią, ze i Duda tam wtedy był. Nawet w narciarstwie są równi i równiejsi.
Ciekawy
# Ciekawy 2021-01-14 12:06
A rektor WUM ma w d. rozporządzenia i szczepi 200 swoich znajomych i jakoś nikt z TVN z tego go nie rozlicza a wręcz przeciwnie broni.
AntyPiS
+6 # AntyPiS 2021-01-14 18:36
Podszywający się pod ,,Ciekawy". Widzę, ze lepiej, aby szczepionki się zepsuły niż spełniły swoją funckję.. TVPIS jakoś nie wspomina o swoich burmistrzach co się wyszczepili poza kolejką czyli tak jak PiS szczuje na tych aktorów.
Ciekawy
-2 # Ciekawy 2021-01-14 19:01
Cytuję Ciekawy:
A rektor WUM ma w d. rozporządzenia i szczepi 200 swoich znajomych i jakoś nikt z TVN z tego go nie rozlicza a wręcz przeciwnie broni.

Niestety masz minusa ode mnie.
polak2010
-20 # polak2010 2021-01-14 09:53
Namiastkę jakby wyglądały szczepienia za rządów Liberalno-lewic owych mamy ma ,,WUM'' najpierw ,,Yelyta'' następnie rodzina yelyty, kolejna grupą to koledzy i koleżanki yelyty a na końcu może medycy a dla zwykłych obywateli szczepionki za 200zł bo przecież piniendzy w kasie państwa ni ma.
AntyPiS
+11 # AntyPiS 2021-01-14 10:44
Piotrek (polak2010) weź zmień płytę bo się nudny robisz. PiS robi nas w bambuko, że szczepionki są w Agencji Rezerw Materiałowych. Mówili ile to nie ma tam respiratorów w razie potrzeby a okazało, ze były pustki albo niedziałające lub niekompletne. Nawet w tym szczepieniu PiS pokazuje jak nie umie czegoś zorganizować. 90 szczepionek w Warszawie się zmarnowało. Czym rządzący wysłali te szczepionki paczką i zwykłym kurierem czy jak? PiS dalej traktuje pandemię jako żart i sam sobie zaprzecza.
Ciekawy
-11 # Ciekawy 2021-01-14 11:37
Panie AntyPIs , a pan to zawodowy hejter, ciekawe ile panu płacą za te wpisy? Osoba z typu podaj dalej z soku z buraka.
Papież
+8 # Papież 2021-01-14 13:16
Cytuję Ciekawy:
Panie AntyPIs , a pan to zawodowy hejter, ciekawe ile panu płacą za te wpisy? Osoba z typu podaj dalej z soku z buraka.

Normalna, merytoryczna odpowiedź. Co jest nieprawdą w tym co zostało wyżej napisane? Chętnie poczytam.
AntyPiS
+6 # AntyPiS 2021-01-14 14:07
Cytuję Ciekawy:
Panie AntyPIs , a pan to zawodowy hejter, ciekawe ile panu płacą za te wpisy? Osoba z typu podaj dalej z soku z buraka.


Skoro jest Pan taki ,,Ciekawy" to z miłą chęcią odpowiem na to pytanie ;) Ja się nie boję na nie odpowiedzieć jak mój adwersarz w dyskusji polak2010 ;) Otóż dostaje całe ,,Ziobro" czyli zero złotych od kogokolwiek za to co piszę. Soku z buraka nie czytam bo dla mnie trochę też jest za dużo polityki propagandowej. Piszę według tego co ja myślę a nie jakaś telewizja czy jakiś organ prasowy. Swoje informacje pobierać od prawa do lewa i wyciągam własne wnioski po prostu. A, że bolą zwolenników czy też wyznawców PiS-u nic na to nie poradzę. Dla mnie dyskutować warto bo z dyskusji może wyjść coś dobrego, ale jak z drugiej strony dostajesz tylko ataki ad personam i stek wyzwisk z drugiej strony no to nie za bardzo od tej osoby mówić, że ona dyskutuje. Ale zapiszę sobie w kajeciku kolejny atak ad personam na mnie ,,zawodowy hejter" :D
Ciekawy
-4 # Ciekawy 2021-01-14 16:13
Cytuję AntyPiS:
Cytuję Ciekawy:
Panie AntyPIs , a pan to zawodowy hejter, ciekawe ile panu płacą za te wpisy? Osoba z typu podaj dalej z soku z buraka.


Skoro jest Pan taki ,,Ciekawy" to z miłą chęcią odpowiem na to pytanie ;) Ja się nie boję na nie odpowiedzieć jak mój adwersarz w dyskusji polak2010 ;) Otóż dostaje całe ,,Ziobro" czyli zero złotych od kogokolwiek za to co piszę. Soku z buraka nie czytam bo dla mnie trochę też jest za dużo polityki propagandowej. Piszę według tego co ja myślę a nie jakaś telewizja czy jakiś organ prasowy. Swoje informacje pobierać od prawa do lewa i wyciągam własne wnioski po prostu. A, że bolą zwolenników czy też wyznawców PiS-u nic na to nie poradzę. Dla mnie dyskutować warto bo z dyskusji może wyjść coś dobrego, ale jak z drugiej strony dostajesz tylko ataki ad personam i stek wyzwisk z drugiej strony no to nie za bardzo od tej osoby mówić, że ona dyskutuje. Ale zapiszę sobie w kajeciku kolejny atak ad personam na mnie ,,zawodowy hejter" :D

Nie wiem czy ktoś nieświadomie czy celowo podpisał się jako ciekawy. Wiem, że pod ciebie też się ktoś podpisał. Ja wiem, które komentarze są moje ale inne osoby już nie. Mam nadzieję, że ten nowy "ciekawy" tu nie zagląda często, bo chyba by zauważył, że jeden ciekawy już jest. Mógł dodać "też ciekawy" lub "ciekawy1,3 cokolwiek.
AntyPiS
+5 # AntyPiS 2021-01-14 18:40
Podejrzewałem to. Zdziwiło mnie to od razu taka 180 stopni zmiana zdania i stylu pisania :) Pewnego stylu człowiek się nie pozbędzie ;) Jak dla mnie raczej zaplanowana akcja, że teraz za Ciebie się wziął.
Ciekawy
# Ciekawy 2021-01-14 19:10
Cytuję AntyPiS:
Cytuję Ciekawy:
Panie AntyPIs , a pan to zawodowy hejter, ciekawe ile panu płacą za te wpisy? Osoba z typu podaj dalej z soku z buraka.


Skoro jest Pan taki ,,Ciekawy" to z miłą chęcią odpowiem na to pytanie ;) Ja się nie boję na nie odpowiedzieć jak mój adwersarz w dyskusji polak2010 ;) Otóż dostaje całe ,,Ziobro" czyli zero złotych od kogokolwiek za to co piszę. Soku z buraka nie czytam bo dla mnie trochę też jest za dużo polityki propagandowej. Piszę według tego co ja myślę a nie jakaś telewizja czy jakiś organ prasowy. Swoje informacje pobierać od prawa do lewa i wyciągam własne wnioski po prostu. A, że bolą zwolenników czy też wyznawców PiS-u nic na to nie poradzę. Dla mnie dyskutować warto bo z dyskusji może wyjść coś dobrego, ale jak z drugiej strony dostajesz tylko ataki ad personam i stek wyzwisk z drugiej strony no to nie za bardzo od tej osoby mówić, że ona dyskutuje. Ale zapiszę sobie w kajeciku kolejny atak ad personam na mnie ,,zawodowy hejter" :D

Widzisz a'la Ciekawy, można kulturalnie odpowiedzieć osobie, która obraża.
Ciekawy
-4 # Ciekawy 2021-01-14 16:04
Cytuję Ciekawy:
Panie AntyPIs , a pan to zawodowy hejter, ciekawe ile panu płacą za te wpisy? Osoba z typu podaj dalej z soku z buraka.

Ciekawy do Ciekawy. To jest nas teraz dwóch. Czy mam zmienić czy ty coś sobie dodasz, bo ja tu chyba jestem dłużej. Mam nadzieję, że nie było to celowe.
Ciekawy
# Ciekawy 2021-01-14 16:09
Cytuję Ciekawy:
Panie AntyPIs , a pan to zawodowy hejter, ciekawe ile panu płacą za te wpisy? Osoba z typu podaj dalej z soku z buraka.

Specjalnie czy przez przypadek użyłeś tego nicku? Bo do tej pory on był mój.
Ciekawy
+6 # Ciekawy 2021-01-14 19:29
Cytuję Ciekawy:
Panie AntyPIs , a pan to zawodowy hejter, ciekawe ile panu płacą za te wpisy? Osoba z typu podaj dalej z soku z buraka.

Panie a'la Ciekawy od razu widać, że jesteś za PiS a ja niekoniecznie. Ci co czytali wcześniej moje komentarze wiedzą że mnie polityka wiele nie obchodzi, że nie obrażam innych, bez względu na poglądy polityczne, wyznanie czy orientację .
polak2010*
+9 # polak2010* 2021-01-14 14:41
Cytuję polak2010:
Namiastkę jakby wyglądały szczepienia za rządów Liberalno-lewicowych mamy ma ,,WUM'' najpierw ,,Yelyta'' następnie rodzina yelyty, kolejna grupą to koledzy i koleżanki yelyty a na końcu może medycy a dla zwykłych obywateli szczepionki za 200zł bo przecież piniendzy w kasie państwa ni ma.


TWOJE YYELYTY

"Tacy sami ludzie jesteśmy jak ci w PO czy SLD, niczym się nie różnimy i każdy jest pazerny, każdy by coś chciał, tylko różnimy się szefami"
– Czego ty człowieku, k…, prowokujesz – mówi Czyż. – Ja doceniam, że jesteś odważny chłop i nie spier… jak reszta, ale nie prowokuj, bo, k…, człowieku, zniszczą cię. Nie działaj przeciwko, stań sobie, k…, grzecznie z boku. Podpisałeś petycję, k…, a po co, do czego, 10 osób was podpisze na 100? (…) i później do kogo się będą przypie…...

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane