W Starym Dzikowie na cmentarzu pojawiły się regały na znicze do ponownego wykorzystania

fot. starydzikow.plfot. starydzikow.pl

Na cmentarzu komunalnym w Starym Dzikowie stanęły dwa regały na zużyte znicze do ponownego wykorzystania. To rozwiązanie ekologiczne, a do tego pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Jak informuje Urząd Gminy w Starym Dzikowie Regały przeznaczone są do użytku mieszkańców odwiedzających groby bliskich, a ich montaż miał na celu podjęcie wspólnych działań proekologicznych ukierunkowanych na ograniczanie ilości odpadów powstających na cmentarzu.

Osoby sprzątające groby, zamiast wyrzucać niepotrzebne znicze do pojemników na odpady mają możliwość pozostawienia ich na regale, dzięki czemu inni będą mogli z nich ponownie skorzystać. Ważne, żeby znicze, którymi chcemy się podzielić, były czyste i nieuszkodzone.

Takie działanie umożliwi wielokrotne używanie jeszcze dobrych, nieuszkodzonych i kompletnych osłon na znicze, a tym samym przyczyni się do zmniejszenia ich ilości w pojemnikach na odpady. Bardzo dużo szklanych zniczy wyrzucanych jest do kontenerów na odpady zmieszane, co jak wiemy, stanowi koszt dla gminy, jak i problem ekologiczny związany z ich utylizacją. Racjonalnym więc było zainwestowanie w dwa stojaki, na których są one umieszczane i mogą być wykorzystywane ponownie bez konieczności zakupywania nowych. Względy finansowe i ekologiczne pozwalają przyjąć to rozwiązanie jako bardzo korzystne. - podkreśla Urząd Gminy w Starym Dzikowie

starydzikow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane