Pomoc dla uchodźców z Ukrainy w Oleszycach

fot. oleszyce.plfot. oleszyce.pl

W Oleszycach także pomagają uchodźcom. W tej chwili najbardziej potrzebne są artykuły spożywcze. Obywatele Ukrainy mogą robić zakupy w tzw. "FreeShopie".

W Oleszycach wciąć prowadzona jest zbiórka produktów spożywczych dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie gminy Oleszyce. Na dzień dzisiejszy najbardziej potrzebne są nam artykuły spożywcze o długim terminie ważności- makaron, ryż, kasza, sosy w słoikach, kawa, herbata, konserwy mięsne itp.

Produkty można przynosić do Świetlicy przy MGOK w Oleszycach od wtorku do soboty w godz. 13:00-20:00. Znajdą się one w przygotowanym przez MGOK FreeShopie- przestrzeni, w której każdy z ukraińskich uchodźców może zaopatrzyć się w potrzebne mu produkty. FreeShop otwarty jest od wtorku do soboty w godz. 13:00-20:00.

MGOK w Oleszycach wraca również do stałych zajęć edukacyjnych i działalności kulturalnej. W związku z tym zmniejszono liczbę łóżek dostępnych w Punkcie Krótkiego Pobytu (pobyt na maksymalnie 2 doby) znajdującym się na terenie ośrodka.

W tym momencie możemy przyjąć maksymalnie 15 osób. - informuje MGOK w Oleszycach

+48 575 774 935 to numer awaryjny punktu pomocowego do kontaktu z osobami dyżurującymi wieczorem i w nocy.

Prosimy też, abyście przed przywiezieniem do nas osób potrzebujących noclegu zadzwonili i upewnili się czy mamy jeszcze wolne miejsca. Nasza i wasza pomoc jest wciąż potrzebna. Tylko wspólne działanie pozwoli nam pomagać tym, którzy najbardziej tego potrzebują. - podkreślają urzędnicy i wolontariusze z Oleszyc

Źródło: oleszyce.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane