Informacje Lubaczów, powiat lubaczowski

Featured

29 nowych funkcjonariuszy w szeregach Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej [ZDJĘCIA]

fot. BiOSGfot. BiOSG

W Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu, 29-ciu nowo wcielonych do służby funkcjonariuszy SG uroczyście, w obecności kadry oddziału, Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart oraz rodzin i najbliższych złożyło rotę ślubowania.

„…Ślubuję wiernie służyć Narodowi Polskiemu„ – to jeden z fragmentów roty ślubowania, który mocno wybrzmiał dzisiaj (5 lipca) z ust młodych adeptów SG podczas uroczystości. Na wydarzenie zaproszono rodziny i najbliższych nowych strażników granicznych. Obecna była również Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart. Bieszczadzki Oddział SG reprezentowała kadra na czele z Komendantem – gen. bryg. SG Robertem Rogozem.

Każda uroczystość ślubowania ma wyjątkowa oprawę, a centralną rolę sprawują właśnie młodzi funkcjonariusze oraz sztandar oddziału, bo zwróceni w jego kierunku funkcjonariusze wypowiadają treść roty:
Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków funkcjonariusza Straży Granicznej, ŚLUBUJĘ:
Służyć wiernie Narodowi Polskiemu, mając zawsze na względzie interes Państwa Polskiego,
Stać nieugięcie na straży niepodległości i suwerenności oraz strzec nienaruszalności granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej, nawet z narażeniem życia,
Ściśle przestrzegać zasad Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i obowiązującego porządku prawnego oraz ofiarnie i sumiennie wykonywać powierzone mi zadania,
Przestrzegać dyscypliny służbowej,
Wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych,
Dochować tajemnic związanych ze służbą,
Strzec dobrego imienia służby, honoru i godności, a także przestrzegać zasad etyki funkcjonariusza Straży Granicznej.

Do młodych strażników granicznych zwróciła się Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart. W przemówieniu podkreśliła rolę rodziny i bliskich, których wychowanie i wsparcie ma kluczowe znaczenie w podejmowaniu decyzji o wstąpieniu w szeregi SG. Nawiązała również do szlachetnych tradycji formacji granicznych sięgających czasów odzyskiwania przez Polskę Niepodległości.   

Komendant Oddziału w swoim wystąpieniu pogratulował młodym adeptom determinacji, a w konsekwencji sukcesu w wymagającym postępowaniu kwalifikacyjnym do służby. Zaznaczył, że służba w SG jest trudna, lecz daje ogromną satysfakcję. Dodał, iż zawsze należy pamiętać o słowach roty ślubowania, bo jej przesłanie motywuje i daje poczucie dumy. „Widzę w Was ogromny potencjał, jesteście przyszłością tej formacji” – zakończył gen. bryg. SG Robert Rogoz.
Wszyscy nowo wcieleni funkcjonariusze są mieszkańcami Podkarpacia. Wśród nich jest 14 kobiet.

W najbliższych dniach wyruszą do ośrodka szkoleniowego SG w Lubaniu. Tam przejdą ok 8-miesięczne szkolenie, by następnie powrócić na Podkarpacie i rozpocząć służbę w tutejszych placówkach. Będą to głównie jednostki w których funkcjonują przejścia graniczne, przede wszystkim placówki SG w Lubaczowie, Korczowej i Medyce.

W 2019 roku Bieszczadzki Oddział SG planuje przyjąć do służby około 120 osób. Nabór prowadzony jest w sposób ciągły.

Zdjęcia: BiOSG

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 0
D.
oo ile znajomych plecaków się dostało :) a już myślałem, że to rzeczywiście tak łatwo się dostać do tych mundurówek :)
0
ozek
:) gratki !! byłem młodzi byłem w sg i spierd...oliłem :) najgorsze bedą nocki w jesieni :) jak na piechote bedziecie musieli zapierniczać w deszczu z korczowej do budomierza i spanie w krzakach.. o tym nie mówi sie na szkoleniu :)))) o kasie też nie.. :) powodzenia :)
0
Joa
Jak słowa powyższej przysięgi mają się do funkcjonariusza PAZURA który wycina drzewa na granicy jak by to był jego prywatny las , handluje na boku samochodami chyba że są to jakieś nowe standardy
0
Mieszkaniec
Szczyt ambicji... Zostać strażnikiem czy policjantem i siedzieć na tym zadupiu do śmierci za marne 2k... Większość na tych zdjęciach jak i pracujący już w Sg to zwykle plecaki...
0
nie czuje gdyhejtuje
szanowny adminie, dlaczego usuwasz komentarze?
0
aaaaa
kolejne plecaki _ ich charakterki pozmieniają się o 180 stopni, a zresztą....
0
Alib
Właśnie..... dlaczego?Czy to jest ta wolność słowa??
0

10000 Pozostało znaków