19 strażaków gasiło pożar lasu w Cewkowie

fot. OSP Cewkówfot. OSP Cewków

Wczoraj (09.04) 4 zastępy straży gasiło pożar lasu w miejscowości Cewków. Na szczęście dzięki szybko przeprowadzanej akcji ogień nie rozprzestrzenił się i nie objął dużej powierzchni.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pali się poszycie lasu na powierzchni zrębowej (o powierzchni ok. 0,4 ha) oraz uprawa leśna sosnowo-bukowa, 6-letnia (powierzchnia ok. 0,1 ha). Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody w natarciu na palące się poszycie i uprawę leśną oraz dogaszaniu pojedynczych zarzewi ognia przy użyciu tłumic i łopat. Na pobliskim  cieku wodnym zbudowano punkt czerpania wody. - informuje rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej kpt. Wojciech Wus

W działaniach ratowniczo-gaśniczych brały udział łącznie 4 zastępy w składzie 19 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubaczowie i jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Cewkowa, Starego Dzikowa, Ułazowa.

fot. OSP Cewkówfot. OSP Cewków

fot. OSP Cewkówfot. OSP Cewków

fot. OSP Cewkówfot. OSP Cewków

fot. OSP Cewkówfot. OSP Cewków

fot. OSP Cewkówfot. OSP Cewków

Komentarze   

klik
-1 # klik 2018-04-10 20:02
Może zacznijcie pisać również o pracy innych np: przedsiębiorstw o komunalne usunęło zator w kanalizacji i zapobiegli zalaniu fekaliami miasta, lub drogowcy załatali dziury na odcinku xx drogi nr... lub w starostwie dwie osoby więcej zajęło się przyjmowaniem petentów celem zmniejszenia kolejek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.