Parafia św. Stanisława podsumowuje kolędę. Księża odwiedzili 2200 rodzin

W ubiegły piątek (26.01) zakończyła tegoroczna wizyta duszpasterska w parafii św. Stanisław BM w Lubaczowie. Duchowni odwiedzili 2200 rodzin.

W piątek zakończyła się wizyta duszpasterska parafii św. Stanisław BM w Lubaczowie. Księża dziękują parafianom za wspólną modlitwę oraz zainteresowanie sprawami parafii.

Jak podkreślają duchowni, w tym roku więcej ludzi przyjęło księży do swoich domów i mieszkań niż w poprzednich latach. Łącznie kapłani odwiedzili prawie 2200 rodzin.

-  Cieszy nas to. Cieszy także, że w wielu domach podtrzymywany jest duch wiary i modlitwy. W wielu rodzinach niestety spotkaliśmy się z problemami małżeńskimi, rodzicielskimi oraz ekonomicznymi. Równocześnie w wielu domach mogliśmy podziwiać i dzielić radość z sukcesów i osiągnięć. - mówili podczas niedzielnych ogłoszeń duszpasterskich księża

Przy okazji wizyty duszpasterskiej 252 rodziny złożyło ofiary indywidualne na potrzeby parafii. Datki zostaną przeznaczone m.in. na prace związane z utrzymaniem kościoła.

- Dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę pieniężną złożoną na kościół oraz dla kapłanów, na miarę swoich możliwości. Ta ofiara z waszej strony jest formą wdzięczności za naszą stałą dyspozycyjność śpieszenia z posługą kapłańską w kościele, w kancelarii, w konfesjonale i w udzielaniu każdej posługi kapłańskiej. Podziękowaniem za pracę i zaangażowanie w prowadzenie grup modlitewnych i w pracę z dziećmi i młodzieżą. Ze swej strony raz jeszcze zapewniamy was o stałej naszej modlitwie za was i o tym, że wspólnie chcemy dzielić z wami wasze troski. - dziękują księża.

Niestety, na koniec należy dodać, że księża zauważyli cały czas postępujący "starzenia się" miasta. To znaczy, że w Lubaczowie jest coraz mniej młodych ludzi. To problem, który dotyka nie tylko społeczność parafialną, ale również wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Konkretne rozwiązania tego problemu powinni znaleźć włodarze. Okazja do tego będzie, bo już za 3 miesiące wybory samorządowe.

Komentarze   

luk1234
-1 # luk1234 2024-01-30 12:48
Tak PiS postępował z kobietami razem z kościołem to efekty są widoczne. Wymyślali jakieś chore rozwiązania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Inwestor
+8 # Inwestor 2024-01-30 13:46
Jest coraz mniej młodych ludzi bo nie mają co tutaj robić. Zarówno Miasto jak i Gminy nie mają terenów inwestycyjnych. Nie ma nawet aktualnego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowani a przestrzennego. Żadna firma tu nie przyjdzie i nie zatrudni ludzi jak nie będzie miała gdzie postawić fabryki czy biura.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Inter
+13 # Inter 2024-01-30 13:54
Jeżeli jest co raz mniej młodych to dlaczego ciężko o pracę? Starzy do domu, dajcie młodym szansę. Dwa że fakt faktem,przyjeżd żasz o 20 do Lubaczowa i nie masz gdzie pójść na piwo. To już w Mlodowie są sklepo-bary do ostatniego klienta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Inter
+10 # Inter 2024-01-30 13:55
Z szacunkiem dla Mlodowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Prawdziwy Kmicic
-4 # Prawdziwy Kmicic 2024-01-30 16:12
To nie do końca prawda, bo uwarunkowania często blokują. Chyba że myśli się o jakimś przemyśle, ale tutaj nie ma takiej możliwości, by powstała fabryka, ze względu na peryferyjność i brak ludzi wyspecjalizowan ych, tutaj został sam element nieaktywny i bez specjalistyczne go wykształcenia, aktywni wyjechali, albo pracują. Możliwe, są na przykład wielkie fermy, świniarnie itd, ale to z kolei odwrotnie, jeszcze bardziej odstrasza ludzi do życia w takiej okolicy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Tammara
0 # Tammara 2024-02-08 15:39
Hey I know this is off topic but I was wondering if you
knew of any widgets I could add to my blog that
automatically tweet my newest twitter updates. I've been looking for a plug-in like this for quite
some time and was hoping maybe you would have some experience with something like
this. Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading
your blog and I look forward to your new updates.


my web blog - 창원출장안마: www.bs-massage.com/changwon
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.