Nowi wicewojewodowie podkarpaccy powołani

fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowiefot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Wiesław Buż oraz Paweł Bartoszek są od środy wicewojewodami podkarpackimi. Nominację odebrali z rąk wojewody – Teresy Kubas - Hul.

Wojewoda przedstawiła swoich zastępców podczas wczorajszej konferencji prasowej.

- To osoby doświadczone, bardzo dobrze przygotowane do pracy w urzędzie. Pierwszy podział obowiązków jest już gotowy, obaj wicewojewodowie otrzymali ode mnie konkretne zadania, którymi będą się zajmować. Oczywiście z biegiem czasu będzie on modyfikowany tak, aby nasza praca była efektywna i maksymalnie pożyteczna dla województwa i jego mieszkańców – mówi Teresa Kubas – Hul, wojewoda podkarpacki.

Wiesław Buż jest absolwentem Wyższej Szkoły Społeczno – Gospodarczej w Tyczynie, gdzie studiował organizację i zarządzanie. To dyplomowany członek rad nadzorczych w jednoosobowych Spółkach Skarbu Państwa oraz spółkach z Udziałem Skarbu Państwa. Posiada bogate doświadczenie zdobyte m.in. w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie i spółdzielczości. W latach 2010-2019 zasiadał w Radzie Miasta Rzeszowa, w latach 2019-2023 był posłem na Sejm RP IX kadencji.

fot.  Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowiefot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

- Jako wicewojewoda będę odpowiedzialny między innymi za nadzór nad realizacją zadań Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w PUW oraz Wojewódzkiego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Województwie Podkarpackim. Będę także nadzorował Wojewódzkie Inspektoraty: Farmaceutyczny, Inspekcji Handlowej i Nadzoru Budowlanego oraz Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną – mówi wicewojewoda Wiesław Buż.

Drugi z nowych wicewojewodów - Paweł Bartoszek jest absolwentem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, gdzie ukończył studia na kierunku Handel i Marketing. Następnie studiował Organizację i Techniki Transportowe na Politechnice Radomskiej oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na wyższej Szkole Ekonomicznej w Stalowej Woli. W 2023 roku ukończył studia podyplomowe na kierunku Master of Business Administration. W latach 2014-2018 był starostą tarnobrzeskim. Ponadto pełnił m.in. funkcję prezesa zarządu GS „SCh" w Trześni, był kierownikiem oczyszczalni ścieków Zakładu Gospodarki Komunalnej w Gorzycach, pracował też jako wicedyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach. Będzie wicewojewodą odpowiedzialnym za: Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Wojewódzką Inspekcję Geodezyjną i Kartograficzną.

Będzie nadzorował pracę Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej, a w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim – Wydziały Środowiska i Rolnictwa oraz Nieruchomości.

fot.  Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowiefot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

- Do nowej pracy podchodzę z entuzjazmem. Tematyka, którą będę się zajmował jest mi bardzo dobrze znana. Liczę na bardzo dobrą współpracę z podlegającymi mi wydziałami i inspekcjami – mówi wicewojewoda Paweł Bartoszek.

Prywatnie lubi słuchać muzyki, gra na instrumentach klawiszowych, pasjonują go orkiestry symfoniczne. Interesuje się także polityką i motoryzacją.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.