Wybrali się z kolędą do chorych [ZDJĘCIA]

fot. Gmina Lubaczówfot. Gmina Lubaczów

Grupa śpiewacza „Gwiazdki” ze Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej wraz z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Krowickiej wybrali się m.in. do szpitala w Lubaczowie i DPSu w Krowicy Samej, by przynajmniej na chwilę przywrócić radość pacjentom.

W uroczystość Objawienia Pańskiego potocznie zwanego Świętem Trzech Króli, grupa śpiewacza „Gwiazdki” ze Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej udała się z kolędą do Szpitala Powiatowego w Lubaczowie. Zespołowi towarzyszyły tradycyjnie już Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Krowickiej, które przygotowały słodkie smakołyki w postaci pysznych pączków oraz faworków.

Zespół przy akompaniamencie Pań Jadwigi Chomyszyn, Urszuli Pukas oraz Pana Dariusza Skibickiego swe kolędowanie rozpoczął przed oddziałem dziecięcym by choć na chwilę przywrócić radość najmłodszym pacjentom. Następnie udano się do Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego, gdzie schorowani, sędziwi pacjenci przyjęli kolędników z nieukrywanym wzruszeniem i radością włączając się w śpiew tradycyjnych kolęd. Na zakończenie młodzi kolędnicy odwiedzili odział SOR, gdzie kolędowano wraz z personelem.

W ostatnie niedzielne popołudnie grupa śpiewacza „Gwiazdki” przybyła z kolędą do Domu Pomocy Społecznej w Krowicy Lasowej. Mieszkańcy z wielką radością i wyczekiwaniem przyjęli kolędników by wspólnie z nimi śpiewem cieszyć się z narodzenia Bożej Dzieciny.

Jak co roku Zespół „Gwiazdki” wraz z Grupą Śpiewaczą „Niespodzianka” przygotował oprawę Mszy Świętej wraz z  koncertem kolęd w Kościele Parafialnym w Krowicy Samej oraz filialnym w Budomierzu. Należy podkreślić, że zespoły przybędą również z kolędą  do kościołów  filialnych w Krowicy Lasowej oraz Dąbkowie, gdzie 14 stycznia będzie miała miejsce druga edycja Noworocznego Koncertu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu”.

Zdjęcia: Gmina Lubaczów

Źródło: gminalubaczow.pl

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

No result...

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.