Dzień Seniora w Gminie Lubaczów [ZDJĘCIA]

W środę 22 listopada w Domu Kultury w Krowicy Samej członkowie Klubów Seniora z Opaki, Młodowa, Krowicy Samej, Załuża, Lisich Jam i Baszni Dolnej świętowali Dzień Seniora.

W tej podniosłej i jakże ważnej dla najstarszych mieszkańców Gminy uroczystości wzięli udział Wójt Gminy Lubaczów - Wiesław Kapel, Przewodniczący Rady Gminy Lubaczów - Roman Cozac, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Przewodnicząca Rady Powiatu Lubaczowskiego – Marta Tabaczek wraz z pracownikami, Jadwiga Chomyszyn – Dyrektor miejscowej Szkoły Podstawowej oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – Anna Kobiałka.

Miłym akcentem tego świętowania – skierowanym do Seniorów był występ młodych artystów z Zespołu „ GWIAZDKI”, działającego przy Szkole Podstawowej im. Poety Ks. Jana Twarowskiego w Krowicy Samej, jak również wiersz napisany na tę okoliczność przez jedną z Seniorek Panią Marię Stopa z Klubu Seniora w Załużu.

Samorządowcy życzyli Seniorom przede wszystkim zdrowia, radości i dalszego rozwoju, zapewniając o swojej życzliwości i wsparciu. Ponadto seniorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy okolicznościowe oraz kosze ze słodkościami.

Wiesław Kapel zabierając głos podkreślił szczególną rolę ludzi starszych w naszym społeczeństwie, a także podziękował za ich udział w życiu kulturalnym i społecznym „swoich małych Ojczyzn”, do którego swoją cegiełkę dokłada również Samorząd Gminy Lubaczów organizując wiele aktywności i przedsięwzięć .

W przemiłej atmosferze życzliwości i radości odśpiewano tradycyjne „STO LAT” oraz wspólnie śpiewano piosenki. Seniorzy mieli okazję do wspólnych rozmów i integracji. Organizatorzy dla swych wyjątkowych gości przygotowali także sesję zdjęciową oraz okolicznościowy poczęstunek, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.

- Gminne obchody Dnia Seniora to zwieńczenie wielu aktywności i działań w których jesienią nasi Seniorzy brali udział. Mamy nadzieję, że piękne koncerty w Filharmonii Podkarpackiej, Szkole Muzycznej, czy też spektakle teatralne i seanse filmowe w Przemyślu, Rzeszowie i Lubaczowie, a także warsztaty i spotkania realizowane w ramach projektów napisanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie, były szansą na aktywizację osób starszych w życiu kulturalnym, ”poznanie piękna kultury niedostępnej” oraz wspaniałą zabawą i integracją międzypokoleniową. - czytamy na stronie Gminy Lubaczów

Zdjęcia: Gmina Lubaczów

Źródło: gminalubaczow.pl

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.