Gmina Narol: Kolejne inwestycje w Dębinach

W miejscowości Dębiny w gminie Narol zrealizowane zostały inwestycje, dzięki którym powstało nowe boisko oraz zamontowano obiekty małej infrastruktury. 

W Dębinach na działce po byłej szkole podstawowej po raz kolejny zostały przeprowadzone inwestycje. W ubiegłych latach teren ten został wyposażony w altanę z grillem oraz plac zabaw. W tym roku powstało nowe boisko sportowe, zamontowano obiekty małej infrastruktury, a cały teren obsadzono drzewami i krzewami.

Całość prac była możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025, które gmina Narol pozyskała na realizację zadania pn.: „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez modernizację boiska, nasadzenia zieleni i montaż małej architektury” w miejscowości Dębiny.

Najważniejszym elementem przeprowadzonych prac była modernizacja boiska sportowego. Teren został wyrównany i przygotowany do użytku. Zamontowane zostały bramki do piłki nożnej oraz kosz do koszykówki. Dzięki temu lokalni mieszkańcy, zwłaszcza dzieci, mają możliwość aktywnego wypoczynku.

Prace obejmowały również nasadzenia zieleni. Nowo posadzone drzewa wprowadziły element naturalny i estetyczny na placu, co przyczyniło się do poprawy wizerunku terenu.

Montaż małej architektury był kolejnym krokiem w procesie zagospodarowania placu, na którym zostały umieszczone ławki, kosz na śmieci oraz lampa zasilana energią słoneczną. Wykonano również utwardzone przejście z kostki brukowej. Dzięki dodatkowym elementom cały plac zyskał nowe funkcje i stał się bardziej przyjazny dla użytkowników.

W realizację zadania włączyli się mieszkańcy Dębin oraz lokalni przedsiębiorcy oferujący bezinteresowną pomoc. Dzięki wspólnym siłom i zaangażowaniu odpowiedniego sprzętu, zostały przeprowadzone prace, które były niezbędne do wykonania celu Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi, której zapisy są konsekwentnie realizowane.

Koszt zadania to 22 722,78 zł, z czego dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Podkarpackiego wynosiło 11 349,55 zł, a własny z budżetu Gminy Narol – 11 373,23 zł

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia