Strażnicy graniczni z Lubaczowa wicemistrzami

fot. BiOSGfot. BiOSG

W poniedziałek (20.11) w Medyce i Przemyślu odbył się Turniej o Puchar Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG w halowej piłce nożnej. Drugie miejsce zajęli pogranicznicy z Lubaczowa.

Rozgrywki przeprowadzono w halach sportowych w Medyce i w Przemyślu. Do rywalizacji stanęło 15 drużyn. Łącznie w sportowych zmaganiach wzięło udział 135 zawodników reprezentujących wszystkie palcówki SG na Podkarpaciu i dwa wydziały przemyskiej komendy: Graniczny oraz Łączności i Informatyki

W finałowym meczu zagrali zawodnicy z placówek SG w Korczowej i Lubaczowie. W pełnej emocji rozgrywce szybko przewagę zdobyli strażnicy graniczni z Korczowej. Nie obyło się niestety bez „przygód”. Kontuzjowanego zawodnika wspierano owacjami na stojąco. Dzięki natychmiastowej reakcji wykwalifikowanych ratowników medycznych z BiOSG zawodnik został profesjonalnie zaopatrzony, i ma duże szanse na szybki powrót do sprawności. Finalnie reprezentacja z Korczowej zdobyła drugą bramkę, zapewniając sobie tym samym zasłużone zwycięstwo w zawodach.

Organizatorzy wskazali wyróżniających się zawodników. Najlepszym strzelcem zawodów został Marcin Piątek (PSG w Korczowej), najlepszym zawodnikiem – Łukasz Czub (PSG w Korczowej), najlepszym bramkarzem — Tomasz Sikaczewski (PSG w Lubaczowie), a drużyną fair play została reprezentacja z placówki w Czarnej-Górnej.

Nagrody, dyplomy oraz puchary wręczyli: Komendant BIOSG, gen. bryg. SG Andrzej Popko wraz z zastępcami, naczelnicy wydziałów Kadr i Szkolenia oraz Organizacji i Promocji BiOSG, Marcin Kolasa, Przewodniczący ZG NSZZ FSG oraz mjr SG Bartłomiej Galanty (NSZZFSG przy BiOSG).

Szef podkarpackich strażników granicznych pogratulował wszystkim uczestnikom zawodów. Pokreślił, że tężyzna fizyczna i dobra kondycja zdobywana w sporcie bez wątpienia przydaje się w codziennej służbie na granicy. Generał podkreślił również nieocenioną rolę integracji i wspólnie spędzonego czasu. Dodał, że jest to rzadka chwila oddechu od niełatwych zadań i wspólnie realizowanego celu, który łączy nas w służbie – jest nim ochrona granicy naszej ojczyzny.

Zdjęcia: BiOSG

Źródło: BiOSG

Komentarze   

Miejscowy
+5 # Miejscowy 2023-11-21 19:49
A może by zapytali co było wiadomo komendantom o tym wszystkim. Jeszcze chwilę i pójdzie info do TVN i TVP kolegunia. Trzeba było zmieniać w Przemyślu sędziego za awans młodego. Koniec składaniem rąk w kościele trzeba pilnować najbliższej rodziny i czy za wiele nie pije.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.