Powiatowe Zaduszki Strażackie w Wielkich Oczach [ZOBACZ ZDJĘCIA]

fot. Gmina Wielkie Oczyfot. Gmina Wielkie Oczy

W sobotę (18.11) w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach została odprawiona msza święta w intencji zmarłych strażaków z terenu powiatu lubaczowskiego.

Mszę świętą czyli tak zwane „Zaduszki Strażackie” sprawował Kapelan Strażaków Ks. Sławomir Szewczak wraz z księdzem proboszczem, Kustoszem Sanktuarium ks. Józefem Florkiem. Podczas nabożeństwa odczytane zostały nazwiska strażaków zmarłych w ostatnich latach z terenu powiatu lubaczowskiego a delegacje poszczególnych jednostek OSP i PSP złożyły na ołtarzu symboliczne znicze.

W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu lubaczowskiego, Zarządów Oddziałów Gminnych i Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lubaczowie.

Zdjęcia: Gmina Wielkie Oczy

Źródło: lubaczow998.pl

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.