Ofiarujmy znicze na groby rodaków na Kresach

„Niech zapłonie znicz na Kresach” – to kolejna edycja akcji zainicjowanej przez Gminę Lubaczów, mającej na celu zachowanie pamięci o rodakach spoczywających we Lwowie, Niemirowie, Jaworowie i Rawie Ruskiej. W ramach tej akcji organizatorzy zbierają białe i czerwone znicze, które zapłoną w dniu Wszystkich Świętych na mogiłach Polaków za wschodnią granicą.

Jak co roku Gmina Lubaczów ponownie włącza się  w akcję „Światełko Pamięci dla Łyczakowa” organizowaną przez TVP Rzeszów. Ofiarowane znicze zapłoną w dniu 1 listopada na największych i najstarszych nekropoliach – Cmentarzu Łyczakowskim, Obrońców Lwowa (Orląt), Janowskim oraz innych miejscach spoczynku.

Organizatorzy do wzięcia udziału w akcjach zapraszają dzieci i młodzież szkolną wraz z nauczycielami, harcerzy, strzelców, instytucje, stowarzyszenia- m.in. KGW, OSP, LKS, przedsiębiorców, samorządowców i mieszkańców. Białe i czerwone znicze prosimy dostarczać do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie (ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 25 -budynek Straży Granicznej) – do dnia 24 października do godziny 9:00. Tel. 16 632 14 61 lub 515 253 637

- Ofiarowane przez nas znicze zapłoną na mogiłach pozbawionych stałej opieki najbliższych. W Dzień Wszystkich Świętych płonące światełko niech będzie symbolem naszej duchowej obecności w miejscach spoczynku i pamięci o Rodakach na Kresach.

Komentarze   

Lubaczów 46
+3 # Lubaczów 46 2023-10-19 16:22
Lwów zawsze Polski ! Leopolis Semper Fidelis!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
?
+5 # ? 2023-10-19 22:12
Może w tym roku na cmentarzu w Hruszowie ktoś zapali świeczkę Polakom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lubaczów 46
+4 # Lubaczów 46 2023-10-19 23:41
Daj Boże
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia