Strażak PSP w Lubaczowie odznaczony za pomoc Ukrainie

fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzkifot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Starszy aspirant Tomasz Szmagara z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie w poniedziałek (26.06) został odznaczony przez szef ukraińskiego MSW za pomoc Ukrainie.

W poniedziałek (26.06) w Rzeszowie odbyło się spotkanie ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego z ministrem spraw wewnętrznych Ukrainy Ihorem Klymenką. W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele podległych im służb – Policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej.

Podczas briefingu prasowego minister Mariusz Kamiński mówił o wsparciu sprzętowym dla ukraińskich służb mundurowych. Podkreślił, że walczące na froncie siły to nie tylko armia, lecz także bardzo duża grupa funkcjonariuszy podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych, w tym żołnierze Gwardii Narodowej, policjanci, funkcjonariusze  Straży Granicznej, którzy tworzą brygady szturmowe.

– Właśnie tym formacjom będziemy pomagali w sposób bardzo konkretny. W tym momencie najważniejsza jest broń. Niedługo rozpoczynamy dostawy broni dla Gwardii Narodowej Ukrainy, dla brygad szturmowych ukraińskiej Policji i służby granicznej – poinformował szef MSWiA.

Minister mówił także o pomocy dla rannych w walkach.

– Dysponujemy pociągiem sanitarnym, który będzie odbierał rannych funkcjonariuszy ukraińskich ze Lwowa i będzie dystrybuował ich na terenie Polski w szpitalach MSWiA. Będziemy wspierali ukraińskich partnerów sprzętem medycznym, który zostanie wykorzystany w ich szpitalach.

Minister Ihor Klymenko podziękował Polakom za okazane wsparcie.

Od pierwszych dni wojny odczuwamy pomoc, która spływa od narodu polskiego. Chciałbym podziękować polskiemu rządowi, jak również Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji Polski, za pomoc okazaną stronie ukraińskiej po katastrofie w Kachowce. Mogliśmy zapewnić wodę pitną dla dziesiątek tysięcy osób, które mieszkają na tych terenach. Dzięki temu sprzętowi udało nam się też wypompować wodę, która dostała się do mieszkań ludności cywilnej – powiedział.

Podczas spotkania w Rzeszowie minister spraw wewnętrznych Ukrainy Ihor Klymenko podziękował polskim służbom mundurowym za pomoc Ukrainie.  Funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej zostali uhonorowani odznakami „Za współpracę międzynarodową w zakresie działań organów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych”. Wśród oznaczonych znalazł się st. asp. Tomasz Szmagara z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie. Odznaczenia otrzymali także strażacy z Jarosławia i Przemyśla.

Zdjęcia: Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Komentarze   

Edzio
+15 # Edzio 2023-06-28 21:17
A co ten Pan takiego zrobił ? Inni funkcjonariusze mundurowi nie pomagali ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawe
+18 # Ciekawe 2023-06-29 07:12
Ciekawa sytuacja, a czy wolontariusze, pracownicy urzędów miast, gmin i starostwa , koła gospodyń wiejskich z terenu naszego powiatu dostali odznaczenia za bezinteresowną i bezpłatną pomoc kobietom i dzieciom uciekającym przed wojną? Z całym szacunkiem dla Pana strażaka, ale on był na służbie i brał za to pieniądze więc co to za wyczyn?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ziomal
+12 # Ziomal 2023-06-29 12:32
W pierwszej kolejności niech zaopatrzą w sprzęt polskie szpitale. W drugiej kolejności niech Polakom dadzą miejsca w szpitalu żeby nie musieli po kilka lat czekać w kolejce do lekarza czy na operację. Może w końcu Polacy w pierwszej kolejności!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ja się nie dziwię
-2 # ja się nie dziwię 2023-06-29 16:12
Dostali "prikaz" aby kogoś wytypować, no to wytypowali. (Zaznaczam, ze pewnie ten Pan na to zasłużył). Tylko kogo wybrac z tej masy co pomagali, wszyscy pamiętamy to pospolite ruszenie... ale kogoś trzeba wybrać! Nie można kogoś kto jest zaangażowany i wierzy w zdrajce Tuska, więc wskazujemy, a że ludzie będą zniesmaczeni, nam to lata. Osiem lat rzadzimi z podzialami na swoich i "zdrajców" i ..zwyciężamy. Dziekuję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.