Trzecie miejsce ucznia z Oleszyc w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Uczeń Szkoły Podstawowej w Oleszycach Paweł Janowski zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej (trzeci od lewej). fot. Edward SzlichtaUczeń Szkoły Podstawowej w Oleszycach Paweł Janowski zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej (trzeci od lewej). fot. Edward Szlichta

Uczeń Szkoły Podstawowej w Oleszycach Paweł Janowski zajął trzecie miejsce w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Konkurs ten odbył się w piątek (19.05) w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom" to konkurs, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów z całej Polski. Jest to okazja do spopularyzowania wśród młodzieży postaw społecznych i zachęcenia jej do zainteresowania się sprawami ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa.

W piątek w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu odbyły się eliminacje wojewódzkie tego turnieju. Tutaj warto nadmienić, że do tego etapu zakwalifikowali się zwycięzcy etapów: powiatowego oraz gminnego.

Łącznie w turnieju wojewódzkim uczestniczyło 65 uczestników w 3 grupach wiekowych (grupa I – klasy I-IV szkół podstawowych, grupa II – klasy V-VIII szkół podstawowych i grupa III – uczniowie szkół ponadpodstawowych) ze wszystkich powiatów województwa podkarpackiego. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z testem pisemnym, a następnie ustnym.

Sukces odniósł uczeń Szkoły Podstawowej w Oleszycach Paweł Janowski, który w swojej kategorii wiekowej (klasy V-VIII szkół podstawowych) zajął trzecie miejsce. Pawłowi niewiele brakło do awansu do finału ogólnopolskiego, bowiem w finale centralnym udział wezmą laureaci turnieju wojewódzkiego, którzy zajęli 1 i 2 miejsce w poszczególnych grupach wiekowych.

Komentarze   

Mieszkanka Ole
+11 # Mieszkanka Ole 2023-05-23 14:31
Brawa dla Pawła! W następnym roku będzie na pewno finał ogólnopolski:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.