Wiesław Kudyba o zbliżających się wyborach parlamentarnych [FELIETON]

W najnowszym felietonie dla portalu ZLUBACZOWA.PL Wiesław Kudyba rozważa na temat poparcia dla partii politycznych. 

Młodzi popierają Prawo i Sprawiedliwość

Pod koniec ubiegłego tygodnia i na początku bieżącego, ukazało się kilka badań, sondaży  różnych pracowni, których zestawienie prowadzi do bardzo ciekawych wniosków. Według Centrum Badań Marketingowych Indicator i Fundacji Adenauera, badających „polityczny portret młodych Polaków„ wynika, że największe poparcie wśród młodych Polaków w wieku 18 do 30 lat, ma Prawo i Sprawiedliwość.

Z sondażu wynika, ze Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 27 proc. poparcia wśród młodych, 24,7 proc. zadeklarowało chęć głosowania na Koalicję Obywatelską. Na trzecim miejscu widnieje Konfederacja z poparciem 19,2 proc. Jest to badanie o tyle ciekawe, że w przestrzeni publicznej od dawna „sączone” jest przekonanie, że na Prawo i Sprawiedliwość głosują tylko osoby starsze, emeryci i ci mniej wykształceni. Przytoczony sondaż w sposób zdecydowany temu zaprzecza, być może wpływ na taki wynik ma uchwalona przez Sejm  Ustawa o dopłatach do kredytów na pierwsze mieszkanie, gdzie preferencyjne stopy procentowe mogą zmniejszyć wysokość raty nawet o 50%.

Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes wynika, że Prawo i Sprawiedliwość notuje najlepsze notowania od grudnia 2022r. Chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 39 proc. badanych, na Koalicję Obywatelską wskazało 28 proc. respondentów, a na Lewicę 9 proc badanych. Kolejność pozostałych partii przedstawia się następująco: Konfederacja 8 proc. ,Polska 2050 8 proc. , Polskie Stronnictwo Ludowe 5 proc.  poparcia, Kukiz 15 – 1 proc. Zdaniem socjologów największy wpływ na wzrost notowań Prawa i Sprawiedliwości miał atak na Jana Pawła II. Jak perfidne i zamierzone było to działanie, mające na celu zdyskredytowanie papieża i „zasianie fermentu” w społeczeństwie niech świadczy wypowiedź jednego z autorów publikacji, Tomasza Krzyrzaka : „Wszyscy czterej - ja i Piotr Litka oraz Marcin Gutowski i holenderski dziennikarz Ekke Overbeek czytaliśmy te same dokumenty. Uparcie będę powtarzał, że na ich podstawie nie można wnioskować, że Karol Wojtyła nie zrobił nic w sprawie księży Józefa Loranca i Eugeniusza Surgenta. Tym bardziej postawić tezy, że ukrył za granicą księdza Bolesława Sadusia. Chcę wierzyć, że interpretacja Gutowskiego i Overbeeka nie wynika ze złej woli czy chęci obrony wcześniej postawionej tezy. Niestety, ciężko jest nie odnieść takiego wrażenia. Swobodnie żonglują faktami i znajdują w tych dokumentach to, czego realnie tam nie ma”- nic dodać nic ująć!. Prawdopodobnie również taki wpis jaki zamieścił Tomasz Lis nie przysparzają Koalicji Obywatelskiej poparcia, a irytują wyborców Prawa i Sprawiedliwości: 4,5 miliona Polaków ma wykształcenie podstawowe lub niepełne podstawowe, 60 proc. z nich nie pracuje, dwie trzecie nie czyta absolutnie nic. To oni w większości popierają PiS i to oni zdecydują o przyszłości państwa, narodu i młodzieży, w rum tej najlepszej, elity”- Tomasz Lis. Całe szczęście, że taki „nieuk” jak Kudyba, który wg  teorii Lisa nie przeczytał w życiu żadnej  książki i taki „uk” jak Lis, który połyka książki jak „pelikan ryby”, w dniu wyborów nasze głosy będą znaczyły dokładnie tyle samo! Ten sondaż i kolejne pokazują stabilne wysokie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwość, a to pokazuje, że opozycja sama wpadła w zastawioną przez siebie pułapkę. Tą pułapką jest totalna krytyka rządu za wszystko co robi z nadzieją, że to odwróci poparcie od rządu i opozycja przejmie elektorat. Nic takiego się nie dzieje, a to oznacza, że partie opozycyjne chcąc zwiększyć swój stan posiadania tj. poparcie muszą go poszukiwać u siebie tzn. wśród partii opozycyjnych, a nie w elektoracie Prawa i Sprawiedliwości. Myślę, że taka świadomość już istnieje, stąd nieśmiałe jak na razie uszczypliwości wobec siebie. Jest tylko kwestią czasu kiedy te ataki nasilą się.   Nie bez znaczenia są również i takie sondaże jak ten, który został przeprowadzony dla portalu Polityce.pl, na pytanie „Czy Donald Tusk jest politykiem, który z zasady mówi prawdę?”

Większość badanych, dokładnie 55 proc. uważa, że prawdy nie mówi, przy czym aż 39 proc. twierdzi, że zdecydowanie nie, natomiast 16 proc., że raczej nie, z kolei 27 proc. uważa, że jednak tak, przy czym zaledwie 10 proc., że zdecydowanie tak i 17 proc., że raczej tak, a 18 proc. badanych, udzieliło odpowiedzi, że trudno powiedzieć. Ten sondaż można spuentować jednym zdaniem, że największym wrogiem Tuska jest sam Tusk. Ale Donald Tusk nie jest jedynym politykiem KO, który ma wyrobione zdanie o... prawdzie:  Dzisiaj mam wrażenie, że trzeba w polityce – i to jest strasznie gorzkie, co mówię – kłamać, po prostu kłamać. I nie to, że kłamstwo ma krótkie nogi, tylko ma szybkie nogi. Innymi słowy trzeba jedno kłamstwo szybko przykryć drugim kłamstwem tak, żeby o pierwszym ludzie zapomnieli – stwierdzał Barek Belka w wywiadzie dla Onetu!

Z sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM wynika, że aż 52 proc. ankietowanych uważa, że jesienną elekcję do Sejmu wygra Prawo i Sprawiedliwość. Ale nie to, jest w tym najistotniejsze, najistotniejsze jest to, że tak uważa co trzeci wyborca… opozycji. Jest to prosta droga do katastrofy wyborczej dla opozycji, zwyczajnie nie można wygrać niczego jeżeli się nie ma wiary we własne zwycięstwo. Taka zasada dotyczy każdej dziedziny życia, nie tylko polityki, jeżeli nie wierzysz we własne zwycięstwo, nie wygrasz niczego. Dla porównania w zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwość wierzy 100 proc. elektoratu tej partii.

Ostatnim sondażem, o który chciałbym  wspomnieć, to sondaż w którym zadano pytanie respondentom, która ich zdaniem partia lepiej sobie radzi w sytuacjach kryzysowych. Tutaj również wygrywa Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 54 proc. drugie miejsce Koalicja Obywatelska 26 proc. 20 proc. nie mam zdania. Ten sondaż w mojej ocenie może być bardzo ważny, a odpowiedź kluczowa przy podejmowaniu decyzji wyborczej. Przez ostatnie 2-3 lata żyjemy w stanie ciągłego kryzysu, począwszy od epidemii, wsparcia dla przedsiębiorców, ataku na wschodniej granicy, wojny na Ukrainie, braku surowców (ropy, gazu , węgla) poprzez ostatni kryzys z niekontrolowanym importem produktów rolno-spożywczych do Polski. To wszystko wymaga sprawczości i reakcji rządu, może czasem spóźnionej, czasami może i nie do końca trafionej ale jednak reakcji na takie czy inne zagrożenie. Byłoby idealnie gdyby rząd niektóre decyzje podejmował wyprzedzająco, tak jak niewątpliwie wyprzedzającą była decyzja o ochronie granicy z Białorusią, gdzie destabilizacja tego miejsca była już przygotowaniem do wojny z Ukrainą. Reakcją na niekontrolowany import produktów rolno  - spożywczych był pakiet dla polskiej wsi przedstawiony przez Jarosława Kaczyńskiego w Łysem koło Ostrołenki na konwencji rolnej Prawa i Sprawiedliwość. W pakiecie znalazły się m.in. takie zapisy jak: powszechny skup zboża, tona zboża nie mniej niż 1400zł z dopłatą, dopłaty do nawozów czy całkowity zakaz wwozu produktów rolnych z Ukrainy. Jak się okazało ruch polskiego rządu „zagotował w unijnym garnku” i praktycznie codziennie odbywają się narady, konferencje i nowe ustalenia żeby prawidłowo zareagować na istniejący problem.

Zdaniem większości Polaków lepszym rządem na czas kryzysu jest rząd tworzony przez Prawo i Sprawiedliwość

Do wyborów jeszcze kilka miesięcy, wiele się jeszcze wydarzy, a to oznacza, że będzie jeszcze okazja do wielu komentarzy!

Wiesław Kudyba

Komentarze   

Krzysztof Kaiser 2
+22 # Krzysztof Kaiser 2 2023-04-20 12:30
Przeczytałem uważnie Pana felieton Panie Wiesławie. Po pierwsze. 3/4 tego felietony to chwalenie się jakie to wyniki sondażowe ma PiS. Pan jest chwilę w polityce i wie, ze najlepszym sondażem są wybory. Po drugie. Sondaż o tym, że młodzi popierają najbardziej PIS. Jedno na dziesiątki takich badań wyszło na korzyść PiS i nie ma się czym wielce chwalić. To są właśnie wady sondaży, ze zależy wynik od tego kogo zapytamy. Po trzecie. Nie dziw bierze, że 100 procent elektoratu PiS wierzy, że PiS wygra wybory. Dziwię się, że nie więcej niż w 100 procent jakby to nie raz w PiS bywa ;-) Po czwarte. Pomoc rolnikom. Jakoś widząc po strajkach rolnicy nie wierzą w to co PiS zrobił. PiS stworzył problem i teraz łaskawie pokazuje jak to on rolnikom pomaga. Nie dajmy się oszukać bo to specjalnie skrojona akcja pod wybory. Jak rolnicy mają sprzedać zboże za 1400 zł jak nawet teraz nie było na nie miejsca w magazynach. Towary są dalej wwożone. Zakazu nie ma. Nawet Telus z PiS, nowy minister rolnictwa powiedział, że będzie to jedynie mocniej kontrolowane przez system SENT. Czyli wwóz technicznego zboża, ale także miodu, drobiu czy owoców dalej będzie. Czekam na następne felietony do których będę mógł się odnieść. Oczywiście zapraszam też do rzetelnej dyskusji bez jakichś osobistych wycieczek jak to u niektórych forumowiczów bywa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
x
-3 # x 2023-04-20 14:28
"Dziwię się, że nie więcej niż w 100 procent jakby to nie raz w PiS bywa" - jakiś przykład?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+3 # Krzysztof Kaiser 2 2023-04-20 21:38
Cytuję x:
"Dziwię się, że nie więcej niż w 100 procent jakby to nie raz w PiS bywa" - jakiś przykład?


,,Minister Moskwa: Gazprom to już stara i zapomniana w Polsce historia. Magazyny gazu są wypełnione na poziomie 113 proc." wpolityce.pl/.../....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
x
-2 # x 2023-04-21 09:02
"Szefowa MKiŚ wyjaśniła, że jest to możliwe „dzięki zabiegom technicznym, innym parametrom sprężania, ale też dodatkowych przepustowościa ch, dwóch dodatkowych lokalizacjach”. " - polecam czytać całość artykułu a nie nagłówki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+2 # Krzysztof Kaiser 2 2023-04-21 10:28
Cytuję x:
"Szefowa MKiŚ wyjaśniła, że jest to możliwe „dzięki zabiegom technicznym, innym parametrom sprężania, ale też dodatkowych przepustowościach, dwóch dodatkowych lokalizacjach”." - polecam czytać całość artykułu a nie nagłówki


Wiem, że w tekście jest co innego. Ale ile ludzi czyta tekst a ile nagłówki ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
x
+2 # x 2023-04-21 09:03
"jakby to nie raz w PiS bywa" - ale może kolejne przykłady wyjdą panu lepiej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+3 # Krzysztof Kaiser 2 2023-04-21 10:40
Cytuję x:
"jakby to nie raz w PiS bywa" - ale może kolejne przykłady wyjdą panu lepiej


Kolejny raz symbolikę ,,100 proc." wykorzystał Sasin mówiąc, że będą wybory kopertowe w maju 2020. Czyli z tym ,,nie raz" miałem rację ;-) gazetaprawna.pl/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
CzyToJeszczePolska
+23 # CzyToJeszczePolska 2023-04-20 12:54
Wiesiu, jedno pytanie mam do ciebie - gdzie się podziały archiwalne artykuły na tym patoportalu z czasu kiedy ubiegałeś się o fotel burmistrza w Cieszanowie? Z jakim wynikiem skończyłeś - wszyscy z gminy pamiętamy. Dużo szumu narobiłeś z którego nic ostatecznie nie wynikło - cały ty i twój PiS.

Wyskakujesz w roku wyborczym jak Filip z Konopoii. Pod pretekstem historii w Rudzie Różanieckiej. Czy ty naprawdę masz swoich wyborców i wyborców PiS za idiotów? To pytanie retoryczne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Gosc
-5 # Gosc 2023-04-20 15:15
Odpowiadajac na twoje pytanie:

Nie to juz nie Polska, a Polin :-(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jklp
-9 # Jklp 2023-04-20 18:11
Jestem pewien ze opozycja przerznie wybory. I to w cuglach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zenek
+12 # Zenek 2023-04-20 19:37
Oj panie kochany. Powielasz pan te dyrdymały partyjnej propagandy, bezkrytycznie i bezwstydnie. Proponuję może wyjechać i odreagować w Roztoczańskiej Stolicy Barachołki w Narolu na majówce. Stresik przejdzie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Januż
-9 # Januż 2023-04-20 19:57
Zrozumcie jedno robaczki że Polin już dawno został sprzedany. Jesteśmy żydowskim dystryktem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jklp
-1 # Jklp 2023-04-25 16:28
Panowie w jarmulkach rzadza calym światem, łącznie z mocarstwami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
-8 # Kmicic 2023-04-20 22:31
Wiecie gdzie Lewica, Platforma Ubywatelska i PSL ma największe poparcie w Więzieniach i to jest potwierdzone badaniami. 100% poparcia skazanych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+5 # Krzysztof Kaiser 2 2023-04-21 00:27
Cytuję Kmicic:
Wiecie gdzie Lewica, Platforma Ubywatelska i PSL ma największe poparcie w Więzieniach i to jest potwierdzone badaniami. 100% poparcia skazanych


Powinieneś polak2010 mieć ksywkę ksiądz Robak jak już chciałeś zmienić ksywę na cześć bohatera literackiego ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+4 # Krzysztof Kaiser 2 2023-04-21 10:41
Cytuję Krzysztof Kaiser 2:
Cytuję Kmicic:
Wiecie gdzie Lewica, Platforma Ubywatelska i PSL ma największe poparcie w Więzieniach i to jest potwierdzone badaniami. 100% poparcia skazanych


Powinieneś polak2010 mieć ksywkę ksiądz Robak jak już chciałeś zmienić ksywę na cześć bohatera literackiego ;-)


Albo w sumie polak2010. Babinicz to Ty :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
-15 # Kmicic 2023-04-21 11:30
W tym ataku na św. Jana Pawła II przez Platformę Ubywatelską, Lewicę i PSL jedna wynikła rzecz, że Platformie ubywatelskiej spadło poparcie 10%
Jednak w Polakach Bóg Honor i Ojczyzna to wartości których nikt nie zmieni i to jest piękne

I widzę, że partyjka Hołowni jest takim workiem z którego można czerpać procenty poparcia.
Czyli jak Platformie spada poparcie to biorą sobie dla wyrównania od hołowni.
Myślałem, że te procenty to są ludzie którzy mają jakieś poglądy ale jednak nie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+6 # Krzysztof Kaiser 2 2023-04-21 12:11
Cytuję Kmicic:
W tym ataku na św. Jana Pawła II przez Platformę Ubywatelską, Lewicę i PSL jedna wynikła rzecz, że Platformie ubywatelskiej spadło poparcie 10%
Jednak w Polakach Bóg Honor i Ojczyzna to wartości których nikt nie zmieni i to jest piękne

I widzę, że partyjka Hołowni jest takim workiem z którego można czerpać procenty poparcia.
Czyli jak Platformie spada poparcie to biorą sobie dla wyrównania od hołowni.
Myślałem, że te procenty to są ludzie którzy mają jakieś poglądy ale jednak nie.


Oglądałem ten dokument o JPII i jedynym kto rozdmuchał aferę był PiS. Widziałeś go polak2010 vel Kmicic, vel Babinicz? Czy Tylko piszesz na zamówienie i robisz PiS-owi propagandę. Trochę wyznawców PiS znam i niestety zauważyłem niestety brutalną prawdę o nich. To są właśnie ludzie bez poglądów. Na tyle leniwi, że wystarczy im rzucić parę złoty i będą szczęśliwi a najlepiej jak to partia rządząca układa im życie od A do Z. PiS powie, że A jest super to CI wyznawcy, ze A jest super. PiS powie B a A jest złe to Ci powiedzą, że A jest złe a B jest dobre bo tak PiS powiedział. A na pytanie dlaczego B a nie A skoro tak popierali nie znają odpowiedzi. I dlaczego tak kiedyś bronili A a są teraz za B to wręcz dali by sobie rękę uciąć, że za A nie byli albo kończy tłumaczeniem w stylu nie pamiętam i zasłanianie się sklerozą w stylu ,,nie pamiętam". I tak to rozmawia się z ,,pisiorami". A PiS to nie Bóg, Honor i Ojczyzna. Pierwsze wykorzystują na pokaz, drugiego nie mają a trzecie sobie zagrabili dla swojej grupy ludzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
CzyToJeszczePolska
+4 # CzyToJeszczePolska 2023-04-21 12:12
Myślenie nie jest twoją mocną stroną. Nie musisz tego udowadniać na każdym kroku. Przez te wszystkie lata hejtu, który tu serwujesz, doskonale o tym wiemy. O tym jaki z ciebie "patryjota" (jak sam siebie określasz) - też.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
CzyToJeszczePolska
+4 # CzyToJeszczePolska 2023-04-21 12:19
To oczywiście komentarz do udającego równie niefortunnie Kmicica, jak i "patryjotę" - polaka 2010.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
one
+1 # one 2023-04-24 23:14
Kmicic...są tepaki....sa idioci...sa tumany...głosuj ace na pis...ale za przeproszeniem takiego tumana jak ty...na tym portalu jeszcze nie było!!...tys becwał kaczora??...czy jakie inne monstrum??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
-3 # Kmicic 2023-04-21 19:43
Ostatnio Stokrotka z UBTVN razem z pseudo yelytą zaatakowali rodzinę Ulmów, że to niby Polacy nie pomagali żydom.

Myślę, że słupki poparcia Platformie dalej spadną a worek hołowni przecież ma dno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+4 # Krzysztof Kaiser 2 2023-04-21 22:12
Cytuję Kmicic:
Ostatnio Stokrotka z UBTVN razem z pseudo yelytą zaatakowali rodzinę Ulmów, że to niby Polacy nie pomagali żydom.

Myślę, że słupki poparcia Platformie dalej spadną a worek hołowni przecież ma dno.


Zadam Ci polak2010 bel Kmicic proste pytanie. Czy wśród Polaków byli też szmalcownicy. Ja osobiście jestem za rzetelnością i prawdą historyczną. Nawet jak jest niewygodna. Było wielu bohaterów. Nawet takich o których nie wiemy jak o rodzinie Ulmów. Ale niestety to jest polityka historyczna PiS. Tworzenie mitu idealnej historii Polski a jak ktoś mówi coś niewygodnego i przekazuje też gorzką prawdę to wróg ludu. Nie zapominajmy, ze tak samo jak PiS na słowa o szmalcownikach reagował jak ekipa Gomułki z PZPR kiedy polscy hierarchowie Kościoła napisali do Niemiec: ,,Przepraszamy i prosimy o przebaczenie". Tak samo wtedy krytykowano Kościół jak dzisiaj tych co pokazują, że nasza historia Polski to nie tylko chwalebne karty, ale też te za które musimy w końcu kiedyś uderzyć się we własną pierś gdyż historia zawsze się upomina o prawdę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
-1 # Kmicic 2023-04-22 09:27
Zaintrygowała mnie pani Stokrotka z UBTVN stwierdzeniem kim byli tzw.szmalcownicy
I już wiem kto to był!
To jest ta sama kategoria ludzi którzy sprzedają Polskę za srebrniki tam w Brukseli
Wiadomo wszystkim o kogo się rozchodzi tzw.ruski mir
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+1 # Krzysztof Kaiser 2 2023-04-22 12:50
Cytuję Kmicic:
Zaintrygowała mnie pani Stokrotka z UBTVN stwierdzeniem kim byli tzw.szmalcownicy
I już wiem kto to był!
To jest ta sama kategoria ludzi którzy sprzedają Polskę za srebrniki tam w Brukseli
Wiadomo wszystkim o kogo się rozchodzi tzw.ruski mir


polak2010. Ruski mir to PiS chciał wprowadzić.
Przecież to in spotykał się z przyjaciółmi Putina miesiąc przed wojną. PiS wręcz dałby zabić się za Węgry, które współpracują z Rosją i ot nie od wczoraj. Węgry uważały Ukrainę za ,,kraj upadły" forsal.pl/.../... Czy słyszałeś coś takie od strony opozycji lub tych których nienawidzisz? I PiS też tak uważał i czekał na to jak zareaguje polskie społeczeństwo. Dlatego nie było żadnych przepisów mimo, że od listopada 2021 było wiadomo, że Rosja zaatakuje Ukrainę. PiS czekał na to co zrobimy. A potem jak zobaczył, ze ludzie poszli za pomocą to nie dość, że się do tego sukcesu Polaków przylepił a jeszcze PiS uznał, że to dzięki nim ta akcja okazała się sukcesem. A tam na granicy to właśnie pierwsi byli ludzie z PSL, Lewicy czy PO a nie ludzie z PiS, którzy byli przez cały czas napajani tym jadem na Ukrainę.i podburzani poprzez rozrywanie starych ran związanych z UPA. Nawet Ty polak2010 nagle zmieniłeś zdanie o 180 stopni bo propaganda się zmieniła. Nikt nie jest tutaj ślepy i głupi i to ludzie widzieli. A Ty nawet nie przeprosiłeś, że byłeś w błędzie. Pokazałeś, że jesteś tylko PiS-owskim aparatczykiem. Być może nawet za jakieś apanaże.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
one
+5 # one 2023-04-22 22:59
tacy szmalcownicy jak premier....naby li działki na słupy, i działke od ksiezy za jedna czwarta ceny...pis...zł odzieje i skurwiele!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
one
+8 # one 2023-04-22 22:56
no chłopie..Kudyba ....najwieksze tumany popieraja pis...jacy młodzi??....chł opie dowiaduj sie, bo inteligencja nie popiera złodziejskiego pisu...tylko niedouki i tumaneria...nie dosc tych afer?? nie dosc rozkradania pieniedzy?? nie dosc chamstwa ze strony pisu??...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Przykład oddolny
-3 # Przykład oddolny 2023-04-25 01:37
A z jakiej racji ktos ma się uwazac za inteligencje? Bo to my jesteśmy lepszym sortem? I czerwonym?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
one
-6 # one 2023-04-25 22:53
inteligencja wskazuje....głó osujesz na pis??...debilu? ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
one
+9 # one 2023-04-22 23:13
i przede wszystkim panie Kudyba....a skad pisuary zapłaca rolnikom ??...albo długi narobia...albo znów obligacje...alb o podniosa gdzies podatki...skad pisuary, złodzieje to wezma, skoro wszystko rozkradli...z długu panie Kudyba...który pan zapłaci i ja...czy ja sie na to godze?? ..mie...tylko własnie tumany sie na to zgodza..ile dzis wynosi dług publiczny?? a ten skrywany pod obligacjami??.. .panie Kudyba...pzpr tak nie zadłuzył Polski jak wy..debile z pisu!!..proste. ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
one
+1 # one 2023-04-24 22:52
Kudyba....czy juz ocknałes sie chłopie od tych twoich złodziei pisowskich??... poczytaj mi mamo...kiedys było...poczytaj mi człowiecze inteligentny... a to do ciebie...kto moze wejsc na spotkanie kaczora?? tacy jak ty...z przepustka i kartka zapytań...czy ty jestes smieszny??,.... bardzo delikatnie powiedziałem... czy...d....em??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Piorun
+2 # Piorun 2023-04-25 01:43
A kto ostatnio odebrał glos i nie pozwolil się odzywac kibicowi Ruchu Chorzów? Moze papa smerf? A razem wodke wcześniej pili u niego w domu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-2 # Krzysztof Kaiser 2 2023-04-25 23:04
Cytuję Piorun:
A kto ostatnio odebrał glos i nie pozwolil się odzywac kibicowi Ruchu Chorzów? Moze papa smerf? A razem wodke wcześniej pili u niego w domu


Piorunie. A widziałeś całą sprawę jaka byłą naprawdę czy tak jak była przedstawiona. Ten facet od stadionu jeździł za Tuskiem na spotkania. Każde spotkanie to nowi ludzie co chcą zadawać pytania. Tusk pojechał do niego i tez pewnie powiedział jak się sprawy mają. Ale ten Pan na siłę dalej próbował ten stadion wywalczyć. To mu Tusk powiedział, że dość i są też inni ludzie a wszystko co miał mu powiedzieć to powiedział. Proszę się w sprawę bardziej zagłębić a nie tylko słuchać TVPiS bo oni wiele rzeczy pokazują w zmanipulowany sposób.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
one
-2 # one 2023-04-24 23:03
a mozesz mi chłopie wiejski pisowski, odpowiedziec na pytanie...skad wziąłes te brednie , ze młodzi popieraja pis?? oj...tumanku... wrecz przeciwnie...ty lko starzy i tacy z najbiedniejszyc h województw popieraja złodziei pisowskich i przekretów...ta m , gdzie najwieksza bieda i iloraz inteligencji najmniejszy...t am popieraja ten chamski pis...chłopie.. .w kraju wstyd sie przyznac,ze jestes z podkarpacia,,,b o dostaniesz w pysk...najwieks ze tumany popierajace pis...to tumaneria z podkarpacia..z która niestey dlaeko mi...do tych idiotów stojacych pod sklepem, czekajacych na 500 plus....to jest Polska??...tak polska jak ty i twoi wyborcy....tuma nów nie sieja...oni sie rodza...razem z toba...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lubaczów sert
+3 # Lubaczów sert 2023-04-25 01:39
Tak popieraja ze opozycja dostanie w cztery litery na wyborach i skonczy się dzień dziecka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
one
-4 # one 2023-04-25 22:58
badz soba...a nie idiota werzacym w brednie pisowskie....no chyba, ze jezdzisz w autobusie pisowskim oddaj moje peiniadze, za które jezdzisz tym autobusem...bo normalny człoweik nie jezdzi...tylko płaci za te brednie kaczora!!....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
one
-5 # one 2023-04-25 23:01
skonczy sie dzien...kaczki dziwaczki...któ rego... jak najszybciej mu zycze!!..i zacznie sie normalnosc...be z kaczolandu!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
one
+2 # one 2023-04-24 23:08
Kudyba.....a skad ty jestes?? ciebie nie spuscił kaczor jako spadochroniarza ??masz poglady typowo kaczorowskie!!. ..nie czasami howard the duck??super film o kaczce!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jklp
+2 # Jklp 2023-04-25 14:00
Sytuacja w lokalu. - proszę pani,bo w ubikacji nie ma papieru
Klient obok- to niech sobie pan kupi gazetę wyborczą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-3 # Krzysztof Kaiser 2 2023-04-25 21:29
Cytuję Jklp:
Sytuacja w lokalu. - proszę pani,bo w ubikacji nie ma papieru
Klient obok- to niech sobie pan kupi gazetę wyborczą


,,Gazeta Polska" lepiej zbiera ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jklp
+3 # Jklp 2023-04-25 21:54
Ale nie farbuje jak Szechter Zeitung
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-4 # Krzysztof Kaiser 2 2023-04-25 22:57
Cytuję Jklp:
Ale nie farbuje jak Szechter Zeitung


,,GP" mniej szkoda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
one
-3 # one 2023-04-25 23:05
tylko zblizyłem gazete polska....a tam juz duzo lepiej...kaczor jezykiem wymiata!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
one
-3 # one 2023-04-25 23:04
nie ma to jak ...Sieci....zbi era równo, i jeszcze skrzydło kaczora dla wymiatania wszystkiego...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
0 # Kmicic 2023-04-27 11:41
Piękna będzie Polska po wyborach jak Prawo i Sprawiedliwość ponownie wygra wybory co przy tak głupiej opozycji jest pewne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.