Nad powiatem lubaczowskim latał specjalny samolot

Wczoraj mieszkańcy powiatu lubaczowskiego na niebie mogli zauważyć krążący samolot. Okazuje się, że był to statek powietrzny wyposażony w urządzenia służące do laserowego skanowania terenu.

Wczoraj otrzymaliśmy kilka zapytań dotyczących samolotu, który przez kilka godzin krążył nad powiatem lubaczowskim. Na prośbę naszych czytelników sprawdziliśmy "o co chodzi".

W aplikacji flightradar24 można było śledzić lot tego samolotu. Jak widać na załączonym obrazku poniżej, samolot latał na wysokości około 1500m wyznaczonymi pasami w kierunku wschód - zachód nad trzema powiatami - lubaczowskim, jarosławskim i przeworskim. Co ciekawe, w pewnym momencie lot śledziło kilka tysięcy osób.

Samolot ten należy do firmy MGGP Aero. Przedsiębiorstwo to od ponad 20 lat specjalizuje się w pozyskiwaniu pionowych i ukośnych zdjęć lotniczych, zobrazowań satelitarnych, danych hiperspektralnych, LiDAR i obrazów termalnych.

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami MGGP Aero i dowiedzieliśmy się, że firma realizowała projekt lotniczego skanowania laserowego, na zlecenie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.

- Na podstawie pozyskanych danych zostaną opracowane numeryczne modele terenu i pokrycia terenu. - informuje portal ZLUBACZOWA.PL MGGP Aero

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.