Policjanci o bezpieczeństwie w internecie na spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół w Lubaczowie

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Policjantka zajmująca się profilaktyką z lubaczowskiej komendy, spotkała się z uczniami Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie i rozmawiała z nimi o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Spotkanie podyktowane było obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przypadł na dzień 7 lutego.

O bezpiecznym poruszaniu się w cyberprzestrzeni internetowej z uczniami Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie rozmawiała policjantka zajmująca się profilaktyką w lubaczowskiej komendzie mł. asp. Anna Hanus-Witko. Głównym tematem spotkania była cyberprzemoc, jako przykład współczesnego internetowego zagrożenia dla młodych ludzi.

Spotkania realizowane w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, mają na celu zwiększenie świadomości uczniów w kwestii zagrożeń internetowych.

- Uczniowie dowiedzieli się na jakie zagrożenia w Internecie należy zwracać szczególną uwagę oraz tego jakich sytuacji należy się wystrzegać, aby nie stać się łatwym celem cyberprzestępców. Funkcjonariuszka przestrzegała młodzież przed przesyłaniem osobom nieznajomym zdjęć i filmów, a także informacji, które ktoś mógłby wykorzystać do popełnienia przestępstwa. - relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie

Podczas spotkania poruszony został również temat o odpowiedzialności nieletnich, jaka wiąże się ze złymi zachowaniami w Internecie, przypominając, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna, a każde użycie komputera zostawia ślady. Na zakończenie zajęć, policjantka zaapelowała do uczniów o rozsądek i racjonalne korzystanie z Internetu.

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Źródło: KPP Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.