Policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o mowie nienawiści

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

W poniedziałek, w Szkole Podstawowej nr 2 i w Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie policjanci wzięli udział w spotkaniach z dziećmi młodzieżą. We współpracy z IPN omówili zagadnienia dotyczące mowy nienawiści, nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych, etnicznych i wyznaniowych.

W ramach działań profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści, przestępstwom nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość oraz propagowania faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych, policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w lubaczowskiej komendzie mł. asp. Anna Hanus-Witko wspólnie z Maciejem Rędziniakiem, pracownikiem Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN Oddział w Rzeszowie, przeprowadzili spotkania z dziećmi i młodzieżą w dwóch lubaczowskich szkołach.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2, gdzie na podstawie historii o „Misiu Wojtku - żołnierzu gen. Andersa” przedstawione zostały losy żołnierzy II Wojny Światowej. Dzieci z zainteresowaniem oglądały film i słuchały opowieści.

Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego poznała bliżej losy ks. Jerzego Popiełuszki, który był represjonowany jako kapłan, a następnie został uprowadzony i w brutalny sposób zamordowany. Wykład zaciekawił młodych słuchaczy. Ciekawie podana wiedza historyczna ułatwi dzieciom i młodzieży zrozumienie ważnych wartości.

Źródło: KPP Lubaczów

Komentarze   

Ppp
+1 # Ppp 2023-02-02 17:08
np. jak powiem- precz z komuną! To jest mowa nienawiści czy nie? Bo przecież to oznacza wyeliminowac ludzi o poglądach komunistycznych . Ta ideologia nie unosi się w prozni,ma swoich wyznawcow,niekt orzy paraduja w koszulkach z sierpem i mlotem albo che guevara. A ja ubierajac koszulke NSZ juz jestem faszysta albo nazista ( bo to nie jest to samo)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.