fot. archiwum MBP Lubaczów
Ruszyły zapisy na Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2025. Jeśli przecinki stawiasz z zamkniętymi oczami, a „rz” i „ż” nie mają przed Tobą tajemnic – to wydarzenie jest dla Ciebie. Już 30 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie odbędzie się Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2025, a zapisy właśnie wystartowały.
To wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników języka polskiego, którzy chcą sprawdzić swoją znajomość zasad ortografii i interpunkcji. Uczestnicy będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych:
- dzieci i młodzież do 25 lat,
- dorośli w wieku 26–50 lat,
- dorośli powyżej 50 lat.
Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymają 500 zł oraz tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2025. Dla Wicemistrzów przygotowano atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Aby wziąć udział w dyktandzie, należy wypełnić i podpisać Kartę Uczestnictwa i dostarczyć ją do 29 października 2025 roku do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie przy ul. Tadeusza Kościuszki 18. Zgłoszenia można składać osobiście, przesłać pocztą lub zgłosić się telefonicznie pod numerem 16 632 93 50 wewn. 25. W przypadku zgłoszenia telefonicznego formalności będzie można dopełnić także w dniu dyktanda – nie później niż 30 minut przed jego rozpoczęciem.
Dyktando jest otwarte dla wszystkich mieszkańców Lubaczowa i powiatu lubaczowskiego, a także osób, które uczą się lub pracują na tym terenie. To świetna okazja, by sprawdzić swoje językowe umiejętności i dołączyć do grona pasjonatów poprawnej polszczyzny.
Wydarzenie organizowane jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie.



