Zespół Kult wystąpi na Cieszanów Rock Festiwal

Organizatorzy Cieszanów Rock Festiwal przygotowali dla was wyjątkowy prezent. W sobotę (23.12) ogłoszono, że w Cieszanowie wystąpi legendarny zespół Kult.

Na scenie już od 35 lat

Kultu ani Kazika Staszewskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Zespół obecny na polskiej scenie od ponad 35 lat stał się - bezsprzecznie - kultowy. Mocne teksty, energia i niepowtarzalne, charakterystyczne dla Kultu połączenie gitar, trąb i klawiszy, czynią ich jedną z najbardziej rozpoznawalnych rodzimych grup. Został założony w 1982 roku w Warszawie przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę, na bazie zespołu Novelty Poland.

Na swoim koncie mają pokaźną dyskografię, uznanie krytyków i rzeszy fanów. Od początku istnienia w swoich utworach poruszają najistotniejsze tematy i bez pardonu obnażają prawdę, gorzko patrząc na rzeczywistość, w której przyszło nam żyć. Mimo upływu lat wciąż są aktualni. Nieustannie koncertują, a ich występy to ponad dwugodzinna dawka porządnego grania.

Muzyka Kultu ma swoje korzenie w punku i nowej fali, wykorzystuje też elementy rocka psychodelicznego, a nawet jazzu. Od początków istnienia grupa wyróżnia się charakterystycznym, rozpoznawalnym brzmieniem klawiszy i instrumentów dętych, a także głosem i często prowokacyjnymi tekstami wokalisty Kazika Staszewskiego. Zespół zasłynął atmosferą tworzoną na koncertach oraz niekonwencjonalnym przesłaniem piosenek.

Warto dodać, że Kult oraz Kazik wielokrotnie występowali już na festiwalu w Cieszanowie. W 2013 roku na tym festiwalu nakręcono teledysk do utworu Prosto.

Będzie więcej niespodzianek

Organizatorzy dodają, że to nie ostatnia niespodzianka. Jednak na razie musimy się uzbroić w cierpliwość, bo na kolejne prezenty musimy poczekać do 2024 roku.

Karnety

W sprzedaży zostało jeszcze kilkadziesiąt karnetów sprzedawanych w ramach II Puli. Jeden karnet na stronie bilety24.pl kosztuje 225 złotych. Pamiętajcie, że karnet obejmuje wstępu na pole namiotowe. Wstęp na pole namiotowe będzie można dokupić odrębnie, do biletu/karnetu, w stałej cenie 70zł (cena nie zawiera opłat serwisowych/transakcyjnych operatora sprzedaży biletów). 

Komentarze   

Tata Kazika
+4 # Tata Kazika 2023-12-25 21:04
Kult turyści będą zachwyceni :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.