Znamy Mistrzów Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2023 [ZDJĘCIA]

fot. MBP Lubaczówfot. MBP Lubaczów

W czwartek, 26 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie odbyła się rywalizacja o tytuł „Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2023”. Sprawdźcie, kto wygrał.

Celem konkursu było nie tylko sprawdzenie umiejętności ortograficznych oraz gramatycznych uczestników, ale także promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych oraz rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego.

Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach wiekowych, tj. osoby do 25 roku życia, osoby w wieku 26-49 lat, osoby w wieku 50 lat i więcej. Do zmagań ortograficznych zgłosiło się 27 osób (12 osób w kategorii wiekowej do 25 lat, 12 osób w kategorii 26-49 lat, 3 osoby w kategorii 50 lat i więcej).

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w której skład weszli: Natalia Kopytko, (przewodnicząca jury), Barbara Bednarczyk, Ewa Żuk – nauczycielki LO w Lubaczowie oraz Katarzyna Pelc-Antonik – dyrektor MBP w Lubaczowie (członkinie jury).

W kategorii do 25 lat tytuł:
„Mistrz Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2023” otrzymała Martyna Kostek
„Wicemistrz Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2023” otrzymała Radosław Bułas

W kategorii wiekowej 26-49 lat tytuł:
„Mistrz Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2023” otrzymał Kamil Bułas
„Wicemistrz Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2023” otrzymała Elżbieta Snopkowska

W kategorii wiekowej 50 lat i więcej tytuł:
„Mistrz Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2023” otrzymał Zygmunt Gmyrek
„Wicemistrz Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2023” otrzymała Jadwiga Łachowska

Nagrodami w konkursie były nagrody pieniężne i rzeczowe.

Mistrzowie Ortografii otrzymali po 500 zł, ufundowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji przy Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie. Każdy z laureatów konkursu otrzymał również nagrody rzeczowe – pamiątkowy dyplom i książki, ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie.

Podsumowując dyktando komisja stwierdziła, że „najstarsi mieli trudności z anglicyzmami, młodzież nie zna takich słów jak „żonkoś”, „pacholęta”. Potwierdza to, iż język jest żywy, ewoluuje na naszych oczach!”

Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji przy Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie i Miejską Bibliotekę Publiczną pod honorowym patronatem Zenona Swatka, Starosty Powiatu Lubaczowskiego oraz Krzysztofa Szpyta, Burmistrza Miasta Lubaczowa.

Tutaj znajdziecie treść dyktanda.

Zdjęcia: MBP Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia