Kto zostanie Mistrzem Ortografii Ziemi Lubaczowskiej? Ruszyły zapisy do dyktanda

fot. archiwum MBP Lubaczówfot. archiwum MBP Lubaczów

Uważasz, że znasz się na ortografii? Będziesz miał świetną okazję, aby sprawdzić swoje umiejętności i zawalczyć o nagrodę pieniężną. Ruszyły zapisy do tegorocznego konkursu o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej.

Jeżeli chcecie wziąć udział w tym konkursie i zawalczyć o ten zaszczytny tytuł musicie się zgłosić do 23 października telefonicznie 16 632 93 50 wewn. 25, bądź osobiście w Czytelni dla Dorosłych. Rywalizacja rozpocznie się w czwartek 26 października o godzinie 17:00 w czytelni dla dorosłych w MBP. Nie zapomnijcie o tym, aby wypełnić kartę uczestnictwa (do pobrania tutaj).

Dyktando adresowane jest do wszystkich osób z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego oraz osób tu pracujących i uczących się. W tym roku rywalizacja przebiegać będzie w trzech kategoriach wiekowych:

- dzieci i młodzież do lat 25,

- uczestnicy w wieku 26 – 49 lat,

- uczestnicy w wieku powyżej 50 lat.

Mistrz w każdej kategorii wiekowej otrzyma nagrodę w wysokości 500 złotych. Organizatorzy przewidują także nagrody rzeczowe za uzyskanie tytułu Wicemistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2023.

Osoby, które na przestrzeni ostatnich trzech lat uzyskały tytuł Mistrza Ortografii nie mogą brać udziału w tegorocznej edycji.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w kategorii do 25 lat tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2022 otrzymała Magdalena Huk, tytuł I Wicemistrza – Filip Mazurkiewicz, zaś II Wicemistrza – Anita Kudła. Z kolei w kategorii powyżej 25 lat tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2022 zdobyła Karolina Woźna, I Wicemistrza – Wioleta Kociołek, II Wicemistrza Rafał Maciejko.

Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji działające przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.