W piątek spotkanie autorskie z Grażyną Bochenek w MBP w Lubaczowie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie zaprasza na spotkanie autorskie z Grażyną Bochenek, które odbędzie się 22 września 2023 r. o godz. 17:00 w MBP w Lubaczowie.

Grażyna Bochenek w 2002 roku ukończyła studia z filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie również w 2008 roku obroniła swoją pracę doktorską pod kierunkiem prof. Tadeusza Lubelskiego. Jej badania koncentrowały się na temacie wizerunków kobiet w kinie PRL-u. Przez okres od 2004 do 2021 roku pełniła rolę dziennikarki w Polskim Radiu Rzeszów, gdzie prowadziła wiele znaczących projektów. Wśród nich warto wymienić cykl reportaży pod tytułem “Podkarpacki Poczet Aktorów,” którego bohaterami byli wybitni artyści, tacy jak Zdzisław Kozień, Kazimierz Opaliński, Tadeusz Kondrat, czy Marian Łącz.

Jest autorką cyklu audycji o sztuce pt. “Szlakiem Tadeusza Kantora”, który obejmował miejsca związane z życiem tego wyjątkowego artysty, w tym Wielopole Skrzyńskie, Kraków, Paryż, Florencję i Mediolan. Jej reportaż zatytułowany “Nasi Ukraińcy” zdobył I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie POGRANICZE 2015 organizowanym przez Radio Olsztyn, a reportaż pod tytułem “Normalni ludzie,” który został zrealizowany dzięki stypendium Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej otrzymał nominację do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej imienia Tadeusza Mazowieckiego w 2016 roku.

Przygotowała cykl poświęcony artystom z Rzeszowa, takim jak Fred Zinnemann i Ignacy Machowski, zatytułowany “Rzeszowski Poczet Artystów”. Pełniła rolę koordynatorki dwóch ważnych festiwali: “W samo południe. Fred Zinnemann wraca do Rzeszowa” (15-19 sierpnia 2018) oraz “Jaśnie Pan Waszyński. Spotkania z klasyką filmową” (16-18 sierpnia 2019) w Rzeszowie.

Obecnie jest wykładowczynią akademicką i rzeczniczką prasową w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszym pokoleniem. 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.