Spotkanie z Kresowiakami w MBP w Lubaczowie [ZDJĘCIA]

fot. MBP w Lubaczowiefot. MBP w Lubaczowie

12 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie po raz kolejny zorganizowane zostało spotkanie z Kresowiakami oraz potomkami osób urodzonych na Kresach.

Było wiele emocji, wzruszeń i wspomnień, które powoli zaciera czas. Jednak dzięki zaangażowaniu członków TMLiKPW o. Lubaczów oraz pracowników MBP w Lubaczowie wiele z nich udało się ocalić od zapomnienia, wydobyć z tych zakamarków duszy, które wydawałoby się, że dawno już zostały uporządkowane i zamknięte.

Uroczysty wernisaż wystawy „Kresowe wspomnienia, cz. 2” stał się pretekstem do powrotu w przeszłość, bolesną, a jednocześnie piękną, sentymentalną, w której oprócz trudnych wspomnień są także cudowne lata dzieciństwa i młodości.

- Kolejni mieszkańcy naszego powiatu podzielili się swoimi najskrytszymi wspomnieniami, pamiątkami rodzinnymi, otworzyli swoje serca, aby następnym pokoleniom przypominać, że oni urodzili się w Polsce, na Kresach. Do wystawy został wydany także katalog, w którym autorzy szerzej opisują losy poszczególnych rodzin. - relacjonuje MBP w Lubaczowie która wspólnie z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich współorganizowała wydarzenie

Wernisaż wystawy „Kresowe wspomnienia, cz.2” jest częścią projektu „Dziedzictwo Kresów” realizowanego przez TMLiKPW o. Lubaczów w ramach zadania z zakresu kultury i dofinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Zdjęcia: MBP w Lubaczowie

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.