Dziedzictwo Kresów – podziel się wspomnieniami!

W 2021 roku zorganizowany został uroczysty wernisaż wystawy „Kresowe wspomnienia”. fot. archiwum MBP LubaczówW 2021 roku zorganizowany został uroczysty wernisaż wystawy „Kresowe wspomnienia”. fot. archiwum MBP Lubaczów

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Lubaczów zaprasza mieszkańców naszego regionu do udziału w projekcie „Dziedzictwo Kresów”. 

Celem projetu jest przygotowanie wystawy "Kresowe wspomnienia" cz. 2 wraz z katalogiem, dlatego też organizatorzy zachęcają mieszkańców naszego powiatu do spisywania wspomnień swoich oraz swoich bliskich, którzy pochodzą z Kresów, a którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów rodzinnych. 

Wspomnienia opatrzone dokumentacją fotograficzną należy składać do końca lipca 2023 r. w sekretariacie MBP w Lubaczowie.  Na kanwie tych wspomnień zostanie przygotowana wystawa „Kresowe wspomnienia” cz. 2 wraz z katalogiem.

- Zachęcamy wszystkich, dla których ważne jest budowanie i upowszechnianie wiedzy o Kresach II RP oraz kultywowanie pamięci o losach Polaków zmuszonych do opuszczenia swoich domów rodzinnych do udziału w projekcie. - zachęca Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie

W ramach zadania „Dziedzictwo Kresów” w miesiącu wrześniu zrealizowana zostanie także dwudniowa konferencja „Fenomen Kresów”, podczas której głos zabiorą prelegenci, znawcy tematyki kresowej. Podczas wydarzenia odbędzie się wernisaż wystawy „Kresowe wspomnienia” cz.2.

Projekt „Dziedzictwo Kresów” realizowany jest w ramach otwartego konkursu ofert “Mecenat kulturalny” i dofinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.