Przed nami Bieg Orląt – II Lubaczowski Bieg Ku Pamięci Obrońców Lwowa

Zdjęcie ilustracyjne fot. archiwum MBP LubaczówZdjęcie ilustracyjne fot. archiwum MBP Lubaczów

MBP w Lubaczowie zaprasza do udziału w II Lubaczowskim Biegu Ku Pamięci Orląt Lwowskich – Biegu Orląt. Wydarzenie odbędzie się 16 czerwca 2023 roku w lesie Niwki w Lubaczowie. Właśnie ruszyły zapisy.

Celem biegu jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej, promowanie patriotyzmu oraz uświadomienie młodzieży znaczenia walki młodych ludzi ze Lwowa o wolność, niepodległość, honor i godność.

Organizatorem biegu jest Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Lubaczów we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubaczowie, Miastem Lubaczów oraz Gminą Lubaczów. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Burmistrza Miasta Lubaczowa

Bieg Orląt odbędzie się na dystansie 1421 metrów, a start planowany jest na godzinę 9:30. Po zakończeniu biegu, przy pomniku pomordowanych mieszkańców Lubaczowa w lesie Niwki, odbędzie się uroczysty apel pamięci, podczas którego zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom. W przypadku złych warunków atmosferycznych, bieg zostanie przełożony na inny termin, o którym uczestnicy zostaną poinformowani.

Warunkiem uczestnictwa w Biegu Orląt jest wiek 9 lat (najmłodszy obrońca Lwowa, Janek Kukawski, miał zaledwie tyle lat), a udział wymaga pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego, którą należy dołączyć do formularza zgłoszeniowego. Każdy uczestnik Biegu Orląt otrzyma pamiątkowy dyplom i medal.

- Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, który jest hołdem dla bohaterów i symbolem walki o wolność. Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów oraz terminu dostarczenia listy uczestników można znaleźć w regulaminie biegu. - zachęcają organizatorzy

Bieg Orląt 2023 – regulamin biegu i zgoda opiekuna

Komentarze   

Kmicic
+2 # Kmicic 2023-05-25 08:18
Krzewienie Patriotyzmu jest bardzo ważne bo ,,czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ada
+5 # Ada 2023-05-25 10:32
Piękna inicjatywa. Brawo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia