Juża za tydzień Festiwal Turystyki Rowerowej. To ostatnia szansa na zapisanie się!

Materiały organizatoraMateriały organizatora

Tylko do 24 maja można zapisywać się na Festiwal Turystyki Rowerowej "Roztocze bez granic", którego organizatorami są Powiat Lubaczowski oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne "Roztocze Wschodnie".

„Festiwalu Turystki Rowerowej „Roztocze bez granic”- to jedna z największych imprez rowerowych na Roztoczu. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, a szczególnie turystyki rowerowej. Ma na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu poprzez turystykę rowerową oraz promowanie atrakcji przyrodniczych, turystycznych i historycznych na terenie Roztocza.

Festiwal rozpocznie się 27 maja „Rajdem pamięci Powstańców Styczniowych”, którego trasa wiedzie ze stadionu w Starym Dzikowie przez miejsce koncentracji i wymarszu oddziałów powstańczych, obecnie na terenie lasów Nadleśnictwa Oleszyce- Leśnictwa Czerniakowa Buda, następnie przez Cieszanów, Rudę Różaniecką do uroczyska Kobylanka, gdzie zostały stoczone jedne z największych bitew leśnych w czasie całego powstania. Zostaną tam upamiętnieni polegli powstańcy. Na trasie będzie także można spotkać wojska carskie, które zechcą przeszkodzić w przejechaniu trasy, jak i oddziały powstańcze…. Meta w Starym Dzikowie, gdzie na przybyłych uczestników rajdu, ale również mieszkańców i wszystkich zaineresowanych, będzie czekało obozowisko z czasów powstańczych, a w nim pokazy broni, umundurowania i ubrań cywilnych. Na zakończenie rajdu- wśród jego uczestników- w loterii fantowej zostaną rozlosowane cenne nagrody, w tym rower trekkingowy.

Natomiast w dniu 4 czerwca odbędzie się „Rajd Zdrojowy” wokół uzdrowiskowej perły Roztocza- Horyńca Zdroju. Po starcie z Parku Zdrojowego w Horyńcu-Zdroju uczestnicy przejadą do stacji kolejowej Basznia Dolna i obserwatorium astronomicznego w Tymcach, a następnie przez Łówczę i Stare Brusno- nieistniejącą już wieś, będąca centrum znanego bruśnieńskiego ośrodka kamieniarskiego- do Kapliczki na wodzie w Nowinach Horynieckich, a stamtąd-orzeźwieni cudowną wodą- na metę w Parku Zdrojowym w Horyńcu. Na zakończenie rajdu wśród uczestników zostanie przeprowadzona loteria fantowa, z kolejnym rowerem do wygrania.

Konkurs fotograficzny

W czasie pomiędzy rajdami można również wziąć udział w konkursie fotograficznym „Powiat lubaczowski. Polub Roztocze” na najciekawszą fotografię z krainy turystycznej Roztocze Wschodnie, wykonaną na dedykowanej „Południowo-roztoczańskiej trasie rowerowej”. Wystarczy 4 zdjęcia, aby mieć szansę na nagrodę główną- weekendowy pobyt dla 4 osób w nowoczesnym domku całorocznym w Ośrodku wypoczynkowym „Dębowy Dwór” w Rudzie Różanieckiej!

Ambasadorką Festiwalu jest w tym roku pochodząca z Roztocza prezenterka Dorota Gardias, która pojedzie z nami w „Rajdzie pamięci Powstańców Styczniowych”.

Regulamin konkursu, jak i regulamin Festiwalu oraz wszystkie inne informacje są dostępne na stronie: www.roztoczebezgranic.pl

Zapisy: https://system.timedo.pl/pl/publiczny/imprezy_nadchodzace

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.