Finisaż wystawy zabytkowych radioodbiorników z kolekcji Karola Kunza [ZOBACZ ZDJĘCIA]

W związku ze sporym zainteresowaniem ekspozycją zabytkowych odbiorników z kolekcji Karola Kunza, którą od 13 lutego 2023 można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie, bibliotekarze postanowili zorganizować jej finisaż. Odbył się on 28 lutego (wtorek) o godz. 17:00 w Czytelni dla Dorosłych.

Podczas finisażu można było posłuchać prelekcji właściciela kolekcji, który opowiadał o najciekawszych urządzeniach, prawdziwych perełkach techniki. Poruszał przede wszystkim kwestie techniczne mówiąc o falach radiowych, lampach, tranzystorach, ale również o wzornictwie i roli radia w życiu codziennym. Była to także okazja do wymiany wrażeń i refleksji na temat tej unikatowej kolekcji. Nie zabrakło wspomnień i rozmów z uczestnikami spotkania, których liczne grono stanowili zaprzyjaźnieni z Panem Karolem Kunzem lubaczowscy miłośnicy historii techniki oraz jego byli uczniowie zarażeni pasją do radiofonii retro.

Karol Kunz jest emerytowanym nauczycielem. Przez wiele lat był Kierownikiem Szkoły w Zalesiu oraz pedagogiem, uczył fizyki i chemii w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie. Przez ponad dwadzieścia lat był dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka. Kolekcjonuje zabytkowe radioodbiorniki i odtwarzacze płyt. Jest także regionalistą.

Zdjęcia: MBP Lubaczów

Komentarze   

x
+3 # x 2023-03-02 18:41
Piękna sprawa, niestety w dzisiejszych czasach nie ma takiego popytu na elektroników bo mamy wszystko tanio z chin, ale w razie np. wojny, jakieś radiostacje czy jakakolwiek elektronika i takich ludzie będziemy potrzebować nie mniej niż lekarzy czy pielęgniarek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
one
+2 # one 2023-03-04 22:17
znam p.Karola bardzo dobrze, i co jest najwazniejsze.. .nie pisowiec...któr ych chamów naprawde duzo w tym powiecie!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.