W piątek w Cieszanowie premiera filmu o ostatniej bitwie 6. Dywizji Piechoty gen. Bernarda Monda

Już w najbliższy piątek w Centrum Edukacji Ekologicznej w Cieszanowie zostanie zaprezentowany film dokumentalny „Ostatnia bitwa 6. Dywizji… 1939 Cienie Polskiego Września” z udziałem jego scenarzysty i reżysera historyka prof. Andrzeja Olejki."

Film w interesujący sposób przedstawia szlak bojowy 6. Dywizji Piechoty gen. Bernarda Monda we wrześniu 1939 r., który wiódł od Pszczyny aż w pobliże Nowego Sioła koło Cieszanowa, gdzie 20 września w kompleksie Wielki Las jednostka skapitulowała przed przeważającymi siłami niemieckimi.

W filmie zostały wykorzystane materiały archiwalne w postaci unikalnych fotografii. Zobaczymy w nim także sceny z udziałem grup rekonstrukcyjnych. Zdjęcia i montaż filmu wykonał Jan Gajewski.

Warto podkreślić, że dokument powstał dzięki wsparciu finansowemu samorządów, w tym Miasta i Gminy Cieszanów.

Pokaz filmu odbędzie się w piątek 18 listopada 2022 r. o godz. 18.00 w Centrum Edukacji Ekologicznej w Cieszanowie (budynek dawnego kina), ul. Sobieskiego 8.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.