Przed nami wieczór wspomnień „Ocalić od zapomnienia-tragiczna historia wsi Miłków”

fot. Trznadel Mediafot. Trznadel Media

Już w najbliższą niedzielę (20.11) w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie odbędzie się spotkanie poświęcone tragicznej historii wsi Miłków.

Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie” związane jest w całości z tragiczną historią  miejscowości Miłków, położoną na terenie gminy Stary Dzików, o istnieniu której świadczą dziś już tylko ukazujące się wśród lasu pozostałości po zabudowanych, cerkwi oraz cmentarz.  

W Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie (gminie, w której zamieszkała bardzo duża część ludności z Miłkowa) zostaną zaprezentowane 3 wywiady audiowizualne, będące zapisem rozmów z  byłymi mieszkańcami Miłkowa. W spotkaniu wezmą udział (na żywo i on-line) bohaterowie wywiadów, z którymi będziemy rozmawiać o wydarzeniach i historii wsi w obecności zaproszonych mieszkańców i gości.

Podczas wydarzenia zostanie również otwarta wystawa czasowa historycznych fotografii z Miłkowa, pochodzących m.in. z prywatnych archiwów Miłkowian i ich potomków. 

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm jutra”.   

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane