119 uczniów wzięło udział w konkursie organizowanym przez MBP Lubaczów

Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie już po raz 16. zorganizowała konkurs ?Wiem wszystko o mojej miejscowości?. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się w piątek (06.12) w Czytelni dla Dorosłych.

Jak co roku, konkurs podzielony był na dwie kategorie ? historyczną i plastyczną. W sumie w rywalizacji wzięło udział 119 uczniów z 13 szkół powiatu lubaczowskiego, którzy nadesłali 106 prac. W kategorii ?prace historyczne? odnotowano 32 opracowania multimedialne, przygotowane przez 45 uczestników, z czego nagrodzono 9 prac.

W skład komisji, która oceniała opracowania historyczne wchodzili: Jan Makiel - przewodniczący, emerytowany nauczyciel historii, Zygmunt Kubrak ? doktor nauk humanistycznych, wieloletni dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie, regionalista, autor licznych publikacji naukowych, Lidia Argasińska ? tegoroczna laureatka nagrody ?Świadek Historii? przyznawanej przez IPN, emerytowana polonistka, Sybiraczka, Mieczysław Argasiński - wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie, emerytowany nauczyciel historii, regionalista, autor licznych opracowań naukowych oraz Katarzyna Makiel - emerytowana nauczycielka. Pierwszą nagrodę w tej kategorii otrzymała Alicja Skibicka. Drugie miejsce dostali równorzędnie Jakub Skibiński i Izabela Huk, trzecie - Wiktoria Kostka i Dawid Kopciuch. Ponadto komisja wyróżniła prace Kacpra Wójciaka, Dominiki Majcher, Anny Jacek i Dominiki Żuk.

Z kolei w kategorii prace plastyczne wzięło udział 74 uczniów, a nagrodę otrzymało 8 z nich. Jury w składzie Janusz Szpyt oraz Stanisław Sobczyk - artyści plastycy, instruktorzy MDK w Lubaczowie postanowili nagrodzić Kamila Rokoczy przyznając mu pierwsze miejsce. Drugą nagrodę otrzymali równorzędnie - Jakub Bierczyński i Miłosz Babij. Natomiast trzecie miejsce zajęła Gabriela Meder. Wyróżniono Magdalenę Stefanko, Dawida Nasiadkę, Macieja Franusa i Aleksandrę Wit.

Osobom, które zajęły pierwsze miejsca wręczono tablety. Zdobywcy drugich nagród dostali mp4, a trzecich - zegarki. Dodatkowo wręczono im pamiątkowe statuetki, którymi także obdarzeni zostali członkowie jury. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz opiekunowie przygotowujący uczniów do udziału w rywalizacji otrzymali upominki książkowe i dyplomy.

Organizatorami tegorocznej edycji byli:

  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie,
  • Urząd Miejski w Lubaczowie,
  • Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie,
  • Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubaczowskiej,
  • Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Źródło: lubaczow.pl

{fcomment}{flike}

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia