"Znasz swoje prawa?" - czyli Wieczór z Rzecznikiem w MBP Lubaczów

Spośród 50 chętnych bibliotek z całej Polski Miejska Biblioteka Publiczna z Lubaczowa została przyjęta wraz z innymi 15 instytucjami do udziału w projekcie pn. ?Wieczór z Rzecznikiem?, organizowanym przez Fundację - Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt w MBP realizowany będzie od listopada 2013 do marca 2014 r. i przybierze formę cyklu spotkań.

Projekt ?Wieczór z rzecznikiem? jest współfinansowany przez Komisję Europejską (Dyrekcja Generalna ds. Sprawiedliwości), powstaje we współpracy z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich w Polsce. Celem projektu jest upowszechnianie praw obywatelskich, politycznych, ekonomicznych, socjalnych obywateli Europy i osób mieszkających na terytorium Unii Europejskiej. Naszym zamierzeniem jest także przybliżenie treści zawartych w dokumencie będącym zbiorem fundamentalnych praw człowieka i obowiązków obywatelskich, tj. Karcie Praw Podstawowych UE. W ramach Projektu chcemy promować również rządy prawa Wspólnoty oraz budować poczucie więzi wśród jej obywateli. - mówią organizatorzy

W Lubaczowie projekt przybierze formę spotkań, na które składać się będą:

1. Spotkania filmowe poświęcone prawom podstawowym. Obejmować będą one projekcję filmu i dyskusję;
2. Spotkanie pn. ?Edukacja zdrowotna w bibliotece? ? poświęcone problematyce chorób cywilizacyjnych;
3. Spotkanie pn. ?Wieczór z Rzecznikiem? ? w jego ramach uczestnicy będą mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat praw pacjenta. Odbędzie się również dyskusja z przedstawicielem Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Ponadto przygotowane zostaną krótkie, darmowe warsztaty dla wszystkich chętnych, w trakcie których uczestnicy wcielą się w sytuację osób, które próbują dochodzić swoich praw.

Już w listopadzie przystąpimy do realizacji pierwszego punktu programu. Zostaną zorganizowane spotkania filmowe, w których będą mogły uczestniczyć przede wszystkim grupy zorganizowane. Nauczyciele i wychowawcy zainteresowani tą formą przekazywania wiedzy na temat praw podstawowych proszeni są o zgłoszenie się do biblioteki osobiście lub pod numerem telefonu 16 632 93 50 w. 25. W trakcie spotkań mają być również wyświetlane filmy: "Most na Wadi", "Przełamując ciszę", "Dziecięcy samorząd", "Święta woda", "Thembi", "Szermierze dla Palestyny", "Szkoła z blachy".

Wszystkich zainteresowanych projektem zapraszamy na stronę internetową www.wieczorzrzecznikiem.pl. Można także wziąć udział w dyskusji, która toczy się na forum. Osoby, które chcą podzielić się swoimi opiniami na temat kwestii związanych z ochroną praw podstawowych organizatorzy zapraszają do dyskusji.

Źródło: lubaczow.pl, zlubaczowa.pl

{fcomment}{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane