Powódź w powiecie przeworskim. Strażacy z powiatu lubaczowskiego ruszyli z pomocą

fot. OSP Oleszyce
fot. OSP Oleszyce

fot. OSP Oleszyce

Strażacy ochotnicy z powiatu lubaczowskiego wraz z dowódcą operacyjnym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z PSP w Lubaczowie ruszyli z pomocą do powiatu przeworskiego, gdzie gwałtowne ulewy spowodowały powódź.

W piątek na terenie powiatu przeworskiego doszło do ogromnych ulew, które w ciągu kilku minut przemieniły jezdnie w rwące strumienie, porywając samochody i zalewając budynki. Doszło również do zarwania mostu.

Sytuacja jest dramatyczna. Nie przypominam sobie takiej powodzi w mojej, ponad dwudziestoletniej, pracy. Czekamy aż zejdzie woda. Wtedy będzie można udzielić realnej pomocy i oszacować straty - opowiadał stacji Polsat News bryg. Tomasz Dzień z PSP w Przeworsku.

Gwałtowne opady deszczu spowodowały także powódź w powiatach rzeszowskim, łańcuckim i przemyskim. W nocy w związku z sytuacją powodziową w naszym województwie w posiedzeniu wojewódzkiego sztabu kryzysowego w Rzeszowie wziął udział Premier Mateusz Morawiecki.

Pomocy mieszkańcom powiatu przeworskiego udzielają strażacy z powiatu lubaczowskiego.

Od wczesnych godzinach porannych strażacy z powiatu lubaczowskiego wyposażeni w odpowiedni sprzęt, w ramach działań przeciwpowodziowych wspomagają działania sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na terenie powiatu przeworskiego.  – mówi rzecznik prasowy PSP w Lubaczowie kpt. Wojciech Wus

Do przeciwpowodziowych zostały zadysponowane jednostki ochotniczych straży pożarnych z Baszni Dolnej, Krowicy Hołodowskiej, Cieszanowa, Oleszyc oraz Wielkich Oczu. Na miejscu jest też dowódca operacyjny Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z PSP w Lubaczowie.

Warto też dodać, że wczoraj jeden zastęp z JRG Lubaczów prowadził działania przeciwpowodziowe na terenie powiatu rzeszowskiego, a w dniu dzisiejszym strażacy z Lubaczowa pomagają w powiecie łańcuckim.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.