O krok od tragedii na przejeździe kolejowym. Samochód utknął pomiędzy szlabanami [VIDEO]


To mogło skończyć się dramatycznie. W niedzielne popołudnie (19.01) na przejeździe kolejowym pomiędzy Oleszycami a Lubaczowem samochód utknął pomiędzy szlabanami. Kobieta, która kierowała pojazdem nie zdecydowała się wyłamać rogatek, ani uciekać z pojazdu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (19.01) około godziny 15:00. Kobieta kierująca osobowym Volvo wjechała na przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła i opadających szlabanów. Samochód utknął pomiędzy szlabanami. Kobieta chcąc uniknąć zderzenia manewrowała autem, w ten sposób aby pociąg mógł minąć pojazd. Nie zdecydowała się na wyłamanie rogatek, aby natychmiast ewakuować się z przejazdu. Nie wysiadła też z auta. Na szczęście całe zdarzenie widział maszynista szynobusa i odpowiednio wcześniej zdołał wyhamować maszynę. Nadjeżdżający szynobus minął samochód zaledwie o kilkadziesiąt centymetrów.   

Publikujemy ten film ku przestrodze, bowiem ta sytuacja  naprawdę mogła się skończyć tragicznie.

PKP przypomina, że w przypadku, gdy utkniemy na przejeździe między zamkniętymi rogatkami powinniśmy bezzwłocznie staranować rogatkę. Rogatki posiadają specjalne bezpieczniki, które pękają w kontrolowany sposób. Natomiast gdy samochód na przejeździe kolejowym ulegnie awarii nie można nim ruszyć, należy jak najszybciej z niego wysiąść wraz ze współpasażerami i jak najszybciej zadzwonić na numer 112 i podać numer przejazdu, który znajduje się na żółtej naklejce na tzw. krzyżu św. Andrzeja.   

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Zniesmaczona Barbara
-31 # Zniesmaczona Barbara 2020-01-19 20:03
Hmm.. ktoś to nagrał ale nie pomógł?
JA rozumiem,że ludzką głupotą nie zna granic, ale aby ktoś nie wyszedł i nie pomógł nawet tych rogatek włamać? Nie wiem co się dzieje z tymi ludźmi. Jakby doszło do tragedi to wszyscy powinni być obarczeni winai kierująca pojazdem i ludzie w autach. WSTYD!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Asia
+19 # Asia 2020-01-19 20:46
A w czym miał pomagac, jak kierująca nawet z auta nie wyszła, tylko manewrowala pojazdem tak, aby nie stać na torach. Rogatek nie wyłamała bo pewnie bała się kosztów?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
JKS
+23 # JKS 2020-01-19 20:51
Cytuję Asia:
A w czym miał pomagac, jak kierująca nawet z auta nie wyszła, tylko manewrowala pojazdem tak, aby nie stać na torach. Rogatek nie wyłamała bo pewnie bała się kosztów?


Bać się kosztów? To nagranie powinno trafić od razu na komisariat Policji! A mandat i odebranie uprawnień powinno być w pierwszej kolejności za spowodowanie zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym!
I niech nikt jej/jego nie usprawiedliwia, bo trzeba być debilem by nie zobaczyć dużych, czerwonych pulsujących kółek a po chwili opuszczających się barier. Ile było tragedii i lamentowania, w takiej sytuacji but i w rogatkę a nie manewrowanie. Już nie jeden próbował i mu nie wyszło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
gol
-8 # gol 2020-01-19 21:51
Cytuję Asia:
A w czym miał pomagac, jak kierująca nawet z auta nie wyszła, tylko manewrowala pojazdem tak, aby nie stać na torach. Rogatek nie wyłamała bo pewnie bała się kosztów?



a może spanikowała?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Konrad
+5 # Konrad 2020-01-19 20:59
Cytuję Zniesmaczona Barbara:
Hmm.. ktoś to nagrał ale nie pomógł?
JA rozumiem,że ludzką głupotą nie zna granic, ale aby ktoś nie wyszedł i nie pomógł nawet tych rogatek włamać? Nie wiem co się dzieje z tymi ludźmi. Jakby doszło do tragedi to wszyscy powinni być obarczeni winai kierująca pojazdem i ludzie w autach. WSTYD!!

Jaki wsty jaka pomoc ewindualnie blad kierowcy i niepisz glupot, za takie cos od razu powinni zabrac prawo jazdy i surowy mandat bo nie na darmo migaja swiatla ostrzegawcze i rogatki sie zamykaja na przeciwko. A i tak nawiasem mowiac to juz druga taka sytuacja w tamtym roku jadac szynobusem jedna pani tez tak zablyszczala peugeotem 206 czarnym!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jaaa
+4 # Jaaa 2020-01-20 08:30
A jak miał pomóc????przeni eść samochód??? Ta dziunia powinna chociaż wyjść z auta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Borys
-25 # Borys 2020-01-19 20:17
Nagrywajacy liczyl że Oskara dostanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
vv
+7 # vv 2020-01-19 20:18
Nikt nie zwalnia na tym przejeździe.... .. rogatki teraz zamknęły samochód, mogą kiedyś nie zadziałać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
J23
-14 # J23 2020-01-19 20:19
Uważam, że rogatki sa usytułowane za blisko toru by było bezpiecznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Imon
+30 # Imon 2020-01-19 20:30
Rogatki nie zamykają się ot tak ;) Wcześniej jest sygnalizator który przez dobre kilkanaście sekund "informuje" o tym, że należy się bezwzględnie zatrzymać przed rogatkami, które za chwile się zamkną, ale nie... ułańska fantazja, że jednak może się uda.... no tym razem się udało, ale przeżyć...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Dass
+15 # Dass 2020-01-19 21:15
Najbardziej szkoda rogatek i taboru, bo o bezmyślnosci nie ma co gadać, kobieta powinna zostać ukarana wysokim mandatem, bezwzględnie. Co gdyby uderzył szynobus? Trzeba pamietać, że przewoził on ludzi, a co gdyby im się coś stało?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
oo
-8 # oo 2020-01-20 06:33
wyraźnie widać że auto stało przed rogatką i nie widać czy kierującym była kobieta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
+4 # Ja 2020-01-20 09:29
1. Jak nie widać jak widać, że stoi za rogatką.
2. Czytać nie umiesz? Już w pierwszym akapicie jest informacja kto kierowcą był. :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
uuu
+11 # uuu 2020-01-20 08:02
Wina szynobusu ewidentna
..po co On jechal.akurat w tym.momencie?? Nie mogl troche wczesniej lub pozniej zeby Pani sobie spokojnie przejechala????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zenek
0 # Zenek 2020-01-20 10:32
Głupich nie sieją. Głupi się rodzą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jan buty
-3 # Jan buty 2020-01-20 15:14
Polaczki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zosia
-11 # Zosia 2020-01-20 15:44
Zamiast kobietę wygonić z auta to nagrywa- nobel za to, siedział i patrzył na tragedie. Mistrzowie kierownicy. Jak facet pędzi a później koziołkuje to „ jechał mistrz”
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ciekawy
+5 # Ciekawy 2020-01-20 21:19
Zosiu, masz prawo jazdy to znasz przepisy, po co migają światła na przejeździe kolejowym? Ostrzegają że za chwilę będą opuszczane rogatki. Przepisy trzeba znać i się do nich stosować. Może to lepiej, że nikt nie chciał jej pomagać, bo nie wiadomo, co by wtedy zrobiła, czy nie wjechałby pod pociąg?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Sławek
+4 # Sławek 2020-01-20 16:26
Kodeks drogowy jasno i wyraźnie mówi o "zachowaniu szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych"
I tyle w temacie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zosia
-5 # Zosia 2020-01-20 16:37
Sławku- szczególna ostrożność dotyczy wielu miejsc, ale człowiek jest omylny. Nie chodzi tylko o przejazd kolejowy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Sławek
+2 # Sławek 2020-01-20 16:45
Dokładnie - dlatego napisałem błąd ludzki każdy je popełnia i całe szczęście że ten bez konsekwencji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zosia