Regularne wizyty u stomatologa to konieczność

Choroby zębów to nasz narodowy problem od lat i w tej sprawie niewiele się zmienia. W dużej części jest to wina naszych złych nawyków higienicznych, ale także utrudnionego dostępu do lekarzy dentystów w ramach kontraktów narodowego Funduszu Zdrowia. W praktyce idziemy do dentysty, kiedy próchnica jest bardzo zaawansowana i odczuwamy ból.

Leczenie próchnicy powinno przebiegać podobnie do leczenia innych chorób, czyli trzeba zaczynać leczenie jak najwcześniej. Bez kontrolnych wizyt u stomatologa nie ma na to szans. Tymczasem próchnica to siedlisko bakterii, które ciągle się namnażają i z ust przenikają do innych organów. Stany zapalne zębów odbijają się negatywnie na zdrowiu, poprzez oddziaływanie również na inne organy, na przykład na serce (więcej - Portaldlazdrowia.pl).

Stomatolodzy nie tylko leczą, ale wykonują również zabiegi profilaktyczne, a nawet wybielanie zębów poprawiające urodę. Częstym zabiegiem profilaktycznym jest usuwanie kamienia nazębnego, które również można zrobić podczas kontrolnej wizyty u stomatologa. Narastający kamień nazębny to siedlisko bakterii, może doprowadzić do stanu zapalnego przyzębia, a następstwem tego może być parodontoza i często konieczność osunięcia zębów. W ramach usuwania kamienia może być wykonywanych kilka zabiegów. Najtańsze jest mechaniczne usuwanie nazębnego, ale nie jest to metoda skuteczna. Bardziej nowoczesne metody to skaling polegający na rozbiciu kamienia za pomocą ultradźwięków i wypłukanie go. Inna metoda to piaskowanie zębów, skuteczne w przypadku utrudnionego dostępu do niektórych miejsc. Obydwa zabiegi są skuteczne i mogą być uzupełnione o polerowanie zębów za pomocą specjalnej pasty polerskiej. Polerowanie wygładza zęby i utrudnia odkładanie się kamienia. Końcowym zabiegiem jest biostymulacja laserowa, która łagodzi podrażnienia dziąseł, które szybciej się goją. Mniejsze jest ryzyko wystąpienia stanów zapalnych. Usuwanie kamienia nazębnego jest bezbolesne, chociaż mało przyjemne, jak każdy zabieg dentystyczny. Więcej na stronie Portaldlazdrowia.pl/usuwanie-kamienia-nazebnego-czy-to-boli-i-jak-wyglada-zabieg.

Jak wybrać gabinet stomatologiczny? Zwykle decyduje cena i odległość, a często dostępne terminy. Warto jednak zwracać uwagę na wyposażenie gabinetu. Nowoczesne wyposażenie to skuteczne leczenie. Przychodnie zatrudniające kilku stomatologów pracujących w kilku gabinetach stać na aparaturę rentgenowską i inny nowoczesny sprzęt. Skraca to czas diagnozy, a więc również leczenia, które w tym wypadku może być bardziej skuteczne. Nie bez znaczenia są opinie o gabinetach oraz lekarzach stomatologach wykonujących zabiegi. Jeśli wybierzemy dobrze, starajmy się odwiedzać naszego stomatologa regularnie.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.