Rusza zbiórka na pomoc powodzianom z powiatu przeworskiego

fot. mojprzeworsk.pl
fot. mojprzeworsk.pl

fot. mojprzeworsk.pl

Starostwo Powiatowe w Lubaczowie wraz ze Stowarzyszeniem Geoturystycznym “Roztocze Wschodnie” uruchomiło zbiórkę na pomoc powodzianom z terenu powiatu przeworskiego, który znalazł się wśród najbardziej dotkniętych kataklizmem.

Wydarzenia ostatnich dni na Podkarpaciu- nawałnice z intensywnymi opadami deszczu, obróciły w ruinę dobytek setek rodzin. Woda zalewając domy, budynki gospodarcze i pola uprawne, doprowadziła do wielu ludzkich tragedii. Poszkodowanym, spośród których wielu straciło dosłownie wszystko, może pomóc każdy z nas.

Pieniądze można wpłacać na konto Stowarzyszenia Geoturystycznego Roztocze Wschodnie o numerze 47 9101 0003 2001 0023 3365 0003 z dopiskiem “Pomoc dla powodzian”.  Organizatorzy akcji  zachęcają do pomocy radnych, lokalnych przedsiębiorców, a także wszystkich mieszkańców, wrażliwych na krzywdę innych osób.

Jak informowała w poniedziałek 29. czerwca podczas briefingu prasowego wojewoda podkarpacki Ewa Leniart: skutki powodzi dotknęły 7 powiatów – w piątkowych ulewach ucierpiały powiaty: przeworski, przemyski, rzeszowski oraz łańcucki , natomiast w sobotnich: jasielski, krośnieński i brzozowski. Podtopionych zostało kilkaset budynków i obiektów, w tym mieszkalnych, gospodarczych oraz użyteczności publicznej. Wystąpiły szkody w infrastrukturze drogowej i mostowej.

W usuwanie skutków powodzi zaangażowani są m.in.strażacy. Ich działania podsumował podczas konferencji komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec.

– Działaniami objęto 7 powiatów, 29 miejscowości. Do chwili obecnej otrzymaliśmy prawie 2 tys. zgłoszeń. Łącznie w działaniach przeciwpowodziowych wzięło udział ponad 1 tys. strażaków zawodowych i ponad 10, 5 tys. strażaków ochotników.  Dodatkowo Komendant Główny PSP zadysponował trzy kompanie przeciwpowodziowe z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego. Łącznie ewakuowaliśmy 155 mieszkańców.  W tej chwili koncentrujemy się na działaniach porządkowych, pompujemy wodę z budynków, udrażniamy przepusty, szczególnie w okolicach mostów, jesteśmy w pełnej gotowości – podkreślił komendant

Warto podkreślić, że w działaniach tych uczestniczyli także  strażacy oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z powiatu lubaczowskiego.

Źródło: powiatlubaczowski.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ogłoszenia

Studia dziennikarskie, studia pedagogiczne
( / Inne)

Studia dziennikarskie, studia pedagogiczne
08-05-2020

Volkswagen Passat
( / Motoryzacja)

Volkswagen Passat
07-28-2020

Szczeniak - suczka
( / Dom i ogród)

Szczeniak - suczka
07-25-2020

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.