Rozpoczęły się pierwsze prace związane z budową obwodnicy Narola

Zdjęcie z grudnia, fot. Grzegorz Dominik
Zdjęcie z grudnia, fot. Grzegorz Dominik

Zdjęcie z grudnia, fot. Grzegorz Dominik

W grudniu rozpoczęto pierwsze prace związane z budową obwodnicy Narola. Chodzi o wycinkę drzew z terenu przez który ma przebiegać nowa droga.

Przypomnijmy, że na przełomie października i listopada Wojewoda Podkarpacki wydał tzw. ZRID czyli zezwolenia na realizację inwestycji drogowej na zadanie pn. „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław – Bełżec w m. Narol wraz z przebudową, budową niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych” w ramach zadania pn.: „Budowa obwodnicy Narola w ciągu drogi wojewódzkiej nr 865”.

Jest już także gotowa dokumentacja projektowa. Przetarg na wyłonienie wykonawcy projektu ogłoszony został jeszcze w drugiej połowie 2017 roku i najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm z Chełma. Przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie wcześniej wspomnianego ZRiDu wyniosło 382 tys. złotych.

W grudniu przed wjazdem Narola, wycięto drzewa z terenu, przez który ma przebiegać obwodnica. To oznacza, że wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.

Warto dodać, że budowa obwodnicy Narola jest częścią programu Prawa i Sprawiedliwości „Piątka Plus dla Podkarpacia”. Inwestycja pochłonie co najmniej kilkanaście milionów złotych.

Planowany przebieg poniżej:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Wos
+4 # Wos 2020-01-10 15:31
Warto dodać, że odbudowa ławek na targowisku w Narolu też zostanie częścią programu Prawa i Sprawiedliwości „Piątka Plus dla Podkarpacia”. Inwestycja pochłonie co najmniej kilkaset złotych.Co prawda nowy Burmistrz Narola urzęduje 415 dni, zniszczone ławki widział już w kwietniu 2019 ale czeka na fundusze z PiS.
zet
+12 # zet 2020-01-10 15:36
Warto dodać, że budowa obwodnicy Narola jest częścią programu Prawa i Sprawiedliwości „Piątka Plus dla Podkarpacia”.

WARTO DODAĆ, ŻE DO (Wy)BUDOWANYCH OBWODNIC NIE MA WYREMONTOWANYCH DRÓG DOJAZDOWYCH! KTÓRE PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ MIAŁO W OBIETNICACH WYBORCZYCH
Marek
+8 # Marek 2020-01-10 18:47
Nie potrzeba remontować drog.,bo każda miejscowość będzie miała obwodnice, one się połączą, jeździsz po nowych drogach
Damian
+14 # Damian 2020-01-10 18:50
Myślę, że warto dodać iż wszystkie budowane drogi są budowane z naszych podatków zawartych w cenach paliw oraz innych opłat ściąganych w innych podatkach oraz opłatach drogowych :) i nie PiS nic nie daje bo nic nie ma ale nie zrozumie tego pokolenie pisowców i starych komuchów którzy ciągle głosują na te same świnie które tylko migrują miedzy korytami.
aa
-14 # aa 2020-01-10 19:57
Cytuję Damian:
Myślę, że warto dodać iż wszystkie budowane drogi są budowane z naszych podatków zawartych w cenach paliw oraz innych opłat ściąganych w innych podatkach oraz opłatach drogowych :) i nie PiS nic nie daje bo nic nie ma ale nie zrozumie tego pokolenie pisowców i starych komuchów którzy ciągle głosują na te same świnie które tylko migrują miedzy korytami.


nieprawda! drogi budowane przez PiS są z jej funduszy (podobnie jak 500+ i inne "+"
#bb
+12 # #bb 2020-01-11 07:19
Tak z ich funduszy tylko pomyśl z czego oni mają swoje fundusze z twoich wysokich podatków kupili ludzi za 500 i głupi ludzie się cieszą
aa
+8 # aa 2020-01-11 11:13
Nikt ci tyle nie da ile Morawiecki obieca!
Kazimiera
+1 # Kazimiera 2020-02-19 11:22
do aa -- należysz do klubu AA, ale jeszcze pijesz, bo nadal masz problemy z myśleniem. A skąd PIS ma pieniądze? Dostali spadek z Ameryki? A może napadli na bank? Cokolwiek wydają, cokolwiek obiecują, wszystko pochodzi z podatków płaconych przez firmy i przez obywateli, nawet przez emerytów, rencistów i chorych (od zasiłku chorobowego).
Stary niekomuch
+5 # Stary niekomuch 2020-01-10 20:29
Warto dodać, że PiS ma, bo odebrało złodziejom ;-)
zet
+5 # zet 2020-01-10 20:49
Cytuję Stary niekomuch:
Warto dodać, że PiS ma, bo odebrało złodziejom ;-)

Cytuję Stary niekomuch:
Warto dodać, że PiS ma, bo odebrało złodziejom ;-)


Wszystko to dzieki Banasiowi;-)
Kazimiera
+2 # Kazimiera 2020-02-19 11:25
Kiedy czytam takie teksty, jak twój i widzę tę pustkę umysłową, tę niewiedzę, nie dziwie się, że PIS wciąż ma poparcie.
max
-8 # max 2020-01-13 05:03
..racja !! To są pieniądze z naszych podatków. Różnica polega jednak na tym, że można je było, jak za czasów PO-PSL, po prostu ukraść. I wtedy nie byłoby żadnych obwodnic, żadnego 500+, trzynastych emerytur itd..itp. I komu to przeszkadzało?; )
Kazimiera
+2 # Kazimiera 2020-02-19 11:30
Można budować drogi, autostrady, infrastrukturę kraju, albo rozdać na przejedzenie i przepicie. Tobie, jak widzę, podoba się ta druga opcja. Po co ci drogi, jak nigdzie nie jedziesz.
rz
-5 # rz 2020-01-11 09:05
Kwik PSLGB bardzo cieszy!!! Piniędzy nie ma a teraz są???
Stary niekomuch
+12 # Stary niekomuch 2020-01-11 09:37
Na drogi pieniądze za PO-PSL były też, nawet więcej dróg wtedy budowano. Nie było pieniędzy na rozdawnictwo dające wyborców.
Ama
+10 # Ama 2020-01-11 11:35
Wszystkie drogi wybudowane i wyremontowane zostały za poprzedniej ekipy a jest ich wiele, kto wie czy nie najwiecej w powiecie, wiec rząd najpierw sprawdź a potem pisz. Teraz dopiero będzie kwik bo pieniędzy brak
rz
-12 # rz 2020-01-11 20:46
Minusy bronią się same, ofensywa PSLGB miodzio!!!
qwert
+4 # qwert 2020-01-13 23:02
5 skrzyżowań na obwodnicy? Czyj to pomysł?
Kazimiera
# Kazimiera 2020-02-19 11:18
Drzewa zostały wycięte, ale nie tam, gdzie trzeba. Według planu obwodnica powinna zaczynać się za droga na Łozy, a nie przed tą drogą. Wycięcie drzew jest złośliwością decydenta wobec ludzi mieszkających w bloku nadleśnictwa, bo właśnie zniszczona została bariera oddzielająca blok od nowej drogi.

UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO